CHP Sözcüsü Faik Öztrak, partisinin MYK toplantısı devam ettiği sırada basın toplantısı düzenledi. CHP'li Öztrak, "‘Kırıldım, küstüm, üzüldüm’ diye mücadeleyi bırakamayız. Ayağa kalkacağız, bu gidişe hep beraber dur diyeceğiz. Yaklaşan yerel seçimlerde önceki seçimde kazandığımız belediyelere yenilerini ekleyeceğiz." ifadelerini kullandı.

ATATÜRK'ÜN KURDUĞU CUMHURİYETİN KADINLARI..

CHP'li Öztrak, Avrupa şampiyonu olan A Milli Kadın Voleybol Takımı’nı tebrik ederek konuşmasına başladı. Öztrak, “Atatürk’ün kurduğu cumhuriyetin kadınları, milletimize yeni bir gurur daha yaşattı” dedi.

ERDOĞAN PUTİN'İN AYAĞINA GİTTİ

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Putin'in görüşmesinden söz eden CHP'li Öztrak, “Bugün Erdoğan, daha önce ‘Türkiye’ye gelecek’ dediği Putin’in ayağına gitti. Neden? Seçim öncesinde ertelenen 20 milyar dolarlık gaz borcunun karşılığında Putin’e hangi tavizleri verdiniz? Şimdi ne vereceksiniz? Borç alan emir alır.” şeklinde konuştu.

Önümüzdeki yerel seçimler hakkında açıklamalarda bulunan CHP'li Öztrak, şunları söyledi:

"Artık bütün gücümüzle silkinip ayağa kalkmak zorundayız. Bu sürdürülemez gidiş, bu nobranlık karşısında ‘Kırıldım, küstüm, üzüldüm’ diye mücadeleyi bırakamayız. Ayağa kalkacağız, bu gidişe hep beraber dur diyeceğiz. Yaklaşan yerel seçimlerde önceki seçimde kazandığımız belediyelere yenilerini ekleyeceğiz. CHP’li başkanlarca yönetilen belediyelerde sosyal demokrat belediyeciliğin en güzel örneklerini veriyoruz. Son yerel yönetim seçimlerinde büyük bir zafer kazandık, şimdi bir kere daha çok daha iyisini yapacağız.”

CHP, DP'li o ismi Ordu'dan aday yapacak CHP, DP'li o ismi Ordu'dan aday yapacak