14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri için geri sayım sürerken partilerin miting ve saha çalışmaları da hız kazandı. Cumhur İttifakı liderleri Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Devlet Bahçeli'nin miting meydanlarındaki en büyük kozu ise Millet İttifakı'nın terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı olarak kabul ettikleri HDP ile gizli bir ittifak içinde olduğu iddialarıydı. Millet İttifakı liderleri ise seçimin son düzlüğünde bu iddialara sert çıkarak başta PKK olmak üzere terör örgütlerini lanetleyen açıklamalar yapmaya başladı. 

Özellikle Cumhuriyet Halk Partisi Kemal Kılıçdaroğlu'nun son günlerde yerli ve milli savunma sanayi vurgusu ve "terör nereden ve kimden gelirse gelsin, teröre karşı mücadeleyi son damlasına kadar yapacağız" sözleri dikkat çekti.

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun bu vurguyu yaptığı gün dikkat çeken bir isim daha vardı: CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın Milletvekili Adayı Bülent Tezcan... 

CHP'li Bülent Tezcan, Aydın gibi ulusalcı ve milliyetçi kesimin ağırlıklı olduğu bir bölgede milletvekiliği yapmasına ve aday olmasına rağmen, Kemal Kılıçdaroğlu'nun söylemlerini hiçe sayarak HDP'nin seçime girdiği Yeşil Sol Parti'nin seçim standını ziyaret etti.

Bülent Tezcan'ın PKK'yı bir terör örgütü olarak kabul etmeyen HDP'nin standını ziyaret etmesi ve seçimlerde destek istemesi büyük tepkilere neden oldu. 

BÜLENT TEZCAN'IN İLK VUKUATI DEĞİL!

HDP'nin 2016 yılında düzenlediği kongreye katılan ve gerilla marşında ayağa kalkıp saygı duruşunda bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan günlerce gündemden düşmemiş ve büyük tepki almıştı. Atatürk'ün kurduğu partinin milletvekilliğini yapan Bülent Tezcan, gerilla marşına saygı duruşunda bulunmasını o dönem “Kongrede, her parti kongresinde nasıl davranılıyorsa o hal ve çerçevede davrandım” diyerek savunmuştu. 

Bülent Tezcan'ın bugün de HDP standına yaptığı ziyaret HDP'nin altılı masa ile olan yakınlığı tartışmalarını yeniden alevlendirdi.