Yerel seçimler ardından belediyelerde eş dost, akrabaların işe alımı tartışılmaya devam ederken CHP'ye geçen Esenyurt Belediyesi'nde de skandal bir atama olduğu ortaya çıktı. DEM Parti-CHP kent uzlaşısı ile Esenyurt Belediye Başkanı seçilen Ahmet Özer'in kayınbiraderine belediyede müdürlük verdiği öğrenildi.

"SAYIN PROFESÖR DİKKAT EDEN BİR BÜYÜĞÜMÜZ"

Esenyurt Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Togay Çoban, Başkan Ahmet Özer'e belediyeye oğlunu, kız kardeşini, amcaoğlunu, kayınbiraderini işe alıp almadığını sordu.

Diyanet ibadeti rant ticaretine çevirdi! Hac kurasında torpil ve istismar iddiası Diyanet ibadeti rant ticaretine çevirdi! Hac kurasında torpil ve istismar iddiası

Togay, "Özel kalem kardeşinin oğlu, özel kalem amcaoğlu, yakın koruması akrabası, Amerika'dan gelen uzaktan akrabası, satın almada kayınbiraderi, kız kardeşi, oğlu gibi iddialar ortalıkta dolaşıyor. Belki bunlar doğru değildi. Çünkü sayın profesör bu konuda çok dikkat eden bir büyüğümüz" ifadelerini kullandı.

'İNANMAK İSTEMEDİK' DİYEREK SORDU

Togay, "Esenyurt Belediyesi kurulduğu günden bu yana Gürbüz çapan, Necmi Kadıoğlu, Ali Murat Alatepe, Kemal Deniz Bozkurt'un döneminde hiç böyle çok yakın akrabalarının belediye şirketlerinde çalıştığını duymadık. Ama sayın başkanla ilgili bu iddialar doğru mu değil mi bilmiyoruz. İnanmak da istemedik. Çünkü Esenyurt'un durumu belli. Bu konularda bir açıklama yaparsanız seviniriz." dedi.

"KİMSEYE SORACAK HALİM YOK"

Özer ise şu yanıtı verdi: "Bu verdiğiniz bilgilerin hepsi yanlış. Bir kere 5-6 tane danışman söz konusu değil. İki tane danışmanım var. Koca Esenyurt'ta 2 tane danışmanım olacak. 2 tane daha olacak, 2 tane daha olacak... Bunu yaparken ben belediye başkanı isem nasıl yöneteceğimi ben bilirim. Kimseye soracak halim yok.

"O ALANDA BAŞKA BİRİNİ BULAMADIĞIM İÇİN ORADA ÇALIŞIYOR"

Kayınbiraderim burada. Ama kayınbiraderim olduğu için değil. Üniversite genel sekreterliği yapmış, hastane baş müdürlüğü yapmış o alanda başka birini bulamadığım için orada çalışıyor ve çalışacak. Ben adam arıyorum.

'Beylikdüzü'nden neden adam getiriyorsun?' Burada fizibilite olarak çalışacak her adama başımın üzerinde yeri vardır. Bu adama da AK Partilidir, CHP'lidir diye bakmam. Ondan dolayı eleştiriyor arkadaşlarım. Bu adam Necmi Kadıoğlu döneminde alınmış, bu adam AK Partilidir filan. Ben bunlara bakmam. Ben kişinin iş yapışına, liyakatına bakarım, ehliyetine bakarım."

Editör: Nigar Topcu