Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, Meclis'te düzenlediği basın toplatısında gençlerde yükselen "ateizm ve deizm"e dikkat çekti.

Başarır, iktidara "Dini sürekli siz anlattığınız için, böyle bir yaşam ortaya koyduğunuz için insanlar dinden soğudu." dedi.

İstanbul'da bazı sahillerde sığınmacıların kavga ettiğini fakat İstanbul Valiliğinin bu konuda önlem almadığını söyleyen Başarır, "Sayın Vali, genelgeye göre bu kararı alıyor. Tam bir yetki aşımı. Temel hak ve hürriyetler ayaklar altına alınıyor. Genelgeyle yasak koymaya çalışıyor, yaşam tarzına müdahale ediyor." cümlelerini kullandı.

CHP, DP'li o ismi Ordu'dan aday yapacak CHP, DP'li o ismi Ordu'dan aday yapacak

CHP Grup Başkanvekili, "İnsanlara dokunmayın, özel hayatlarına dokunmayın. İçen içer, içmeyen içmez." diye konuştu.

"AK PARTİ'NİN POLİTİKALARI İNSANLARIN İNANÇLARINI ETKİLİYOR"

Başarır, İstanbul'un uyuşturucu batağına dönüştüğünü, suç işleyen sığınmacıların basına yansıtılmadığını ve tarikatlar içerisinde gençlere zarar veren olaylar yaşandığına dikkat çekerek "AK Parti'nin izlediği politikalar insanların inançlarını etkiliyor. Neden insanlar bu kadar dinden soğudu? Neden bugün milyonlarca deist ve ateist, pırıl pırıl çocuklarımız böyle bir tercihte bulundu. İşte dini sürekli siz anlattığınız için böyle bir yaşam ortaya koyduğunuz için, şu tarikatları gördüğü için insanlar üzülerek söylüyorum ki dinden soğudu. Ben bunu birçok yerde, Anadolu’da gördüm. Eğer böyle yaşayanlar, ülkeyi soyanlar, yolsuzluk yapanlar, haksızlık yapanlar ya da eşi öldükten 5 saat sonra onunla cinsel ilişkiye girebilir diyen sapkınlar, bunların yanındaysa ben onlar gibi Müslüman değilim dedi. Bunları korkmadan konuşmalıyız." ifadelerini kullandı.