CHP'li aday Şükrü Erdem, terör örgütü PKK ve elebaşı Abdullah Öcalan hakkında infial yaratan ifadeler kullandı. CHP'li Mustafakemalpaşa Belediye Başkan adayı Şükrü Erdem, seçim çalışması sırasında vatandaşları, terörist başı Abdullah Öcalan'ın hain olmadığına ve PKK diye bir terör örgütü kalmadığına ikna etmeye çalıştı.

CHP'li eski ve yeni başkanlar arasında "boş kasa" polemiği kızıştı! CHP'li eski ve yeni başkanlar arasında "boş kasa" polemiği kızıştı!

Bu sırada Erdem'in terör örgütü PKK ve Abdullah Öcalan hakkındaki tepki çeken ifadelerinin yer aldığı görüntüleri Sabah Gazetesi ortaya çıkardı. Burada Erdem'in vatandaşları ikna çabası dikkat çekti.

Söz konusu görüntülere yansıyan diyalog şöyle:

Erdem: Onun kayınpederi MİT Müsteşarı ya, kim biliyor bunları? Bunu devlet kendi kendine canavar yaptı. Bana bu konuda güvenin. Adam hain değil. MİT Müsteşarının damadı adam.

Dediklerim doğru, arkasında da dururum söylediklerimin. Şimdi artık PKK MKK yok.

1993-1995'teki 50. Hükümette Devlet Bakanı olarak görev yapan, eski Bursa milletvekili Şükrü Erdem, 2019 seçimlerinde İYİ Parti'den Millet İttifakı'nın ortak adayı olmuştu.

(Nasıl yok ya? Öldürdüler yine.)

Yukarıdan talimat geliyor, öldürülenler kim biliyor musun? Dışarıdan gelenler.

(Yalan söylüyorsun ağabey.)

Editör: Aliye Tulum