İlahiyatçı yazar Fatma Yavuz, CHP’den milletvekili adayı gösterilmemesine ilişkin sosyal medya hesabından bir açıklama yayınlamıştı. Fatma Yavuz ''Aday gösterilmemem ile ilgili yorumum: Tayyip gitsin de ben gelmesem de olur! İnandığım yolda yürümeye devam edeceğim'' demişti. Yaptığı paylaşımlarla çok tartışılan Yavuz CHP'den ayrıldığını açıkladı.

 Fatma Yavuz ayrılık açıklamasında ''Bir açıklama yapmayı gerekli görüyorum: Bir süredir yaşadığım süreç sonunda oluşan kanaatim odur ki CHP tabanı beni/benim gibi bir profili istemiyor. Tercihlerine saygı duyuyor ve yolumu ayırıyorum. Arada çay içmeye gelirim. Sevgilerimle'' dedi. Gelen eleştirilerden çok bunaldığını söyleyen Fatma Yavuz ''(Fanatik) arkadaşlar kalıyorum, partimizden git seni istemiyoruz diyorsunuz. Tamam o zaman gidiyorum diyorum, derdin CHP değildi zaten diyorsunuz. Yordunuz gerçekten, yeter artık, lütfen.'' diyerek isyan etti.

FETÖ'CÜ HAKAN ŞÜKÜR'E TEŞEKKÜR ETMİŞTİ

Fatma Yavuz daha önce paylaştığı bir videoya yorum yapan Hakan Şükür'e  'Çok teşekkürler Hakan Bey, az kaldı, ekmeğimize kan doğrayanlara inat, aşuremizi kaynatacağız, tadından yenmeyecek' diyerek verdiği cevapla tartışma yaratmıştı.