AK Parti'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan İsveç'e kınama: Lanetliyoruz AK Parti'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan İsveç'e kınama: Lanetliyoruz

Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP) yeni Merkez Yürütme Kurulu (MYK) ilk kez toplandı.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında bir araya gelen MYK saat 13.00'te toplantıya başladı.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, MYK toplantısının ardından basın açıklaması gerçekleştirdi 

Son yapılan Parti Meclisi toplantısında kurultay çalışmalarının başlatılması kararı çıkmıştı. CHP Genel Merkezi'nde gerçekleştirilen MYK toplantsında da kurultay takvimine ilişkin çalışmalar konuşuldu. Konuya ilişkin bilgi veren Öztrak, "Kongreler sürecinin bugün başlatılmasına ve mevzuattaki asgari süreler dikkate alınarak hızla tamamlanmasına karar verdik" dedi.
 Önümüzdeki süreçte yapılacak yerel seçimlere de değinen Faik Öztrak, "Partimize yerel yönetim seçimlerinde büyük bir başarı yaşatması için gereken her türlü çabayı göstereceğiz" diye konuştu.

Öztrak'ın konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde:

"Toplantımızın gündeminde, yaşanan seçim sürecinin değerlendirilmesi, partimizin olağan kongreler sürecinin başlatılması, ülke gündemine dair değerlendirmeler ve yaklaşan yerel yönetim seçimlerine yapılacak hazırlıklar vardı. Kongreler sürecinin bugün başlatılmasına ve mevzuattaki asgari süreler dikkate alınarak hızla tamamlanmasına karar verdik.

Mayıs ayında yapılan seçimler 2018’de başlayan parti devleti rejiminin ilk seçimiydi. Hükümet, devletin tüm imkânlarını ve gücünü, bu seçimleri kazanmak için pervasızca kullandı. Cumhuriyet tarihinin en adaletsiz seçimi yaşandı. Anayasaya göre milletvekili olamayan Bakanlar, Milletvekili adayı yapıldı. Bakanlıkların imkânları, seçim kazanmak için seferber edildi. Bu seçim sürecinde hükümet, Cumhuriyet tarihinde görülmemiş bir yalan, dolan ve ahlaksızlık furyasına başvurdu.

Böyle bir kampanya sürecinde, başta Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı ve Cumhuriyet Halk Partisi olarak çok çalıştık. Her iki seçmenden biri oyunu Kemal Kılıçdaroğlu’na verdi, 25 milyon 504 bin 724 yurttaşımızın oyunu aldık. Ancak istediğimiz sonuca ulaşamadık. Ama yılgınlığa, umutsuzluğa kapılmadan bize oy veren 25,5 milyon yurttaşımız başta olmak üzere, tüm yurttaşlarımızın hakkına hukukuna sahip çıkacağız. Cumhuriyet Halk Partisi bir asırdır süren, demokrasi, hak, hukuk ve adalet mücadelesine devam edecek. Biz bölen değil, birleştiren olacağız.