Dün hayatını kaybeden gazeteci ve yazar Hıfzı Topuz için bugün cenaze töreni yapıldı.

Törene katılanlar arasında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı ve 'değişimcilerin' öncülerinden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da bulundu.

AA-20230928-32262771-32262765-GAZETECIYAZAR_HIFZI_TOPUZ_SON_YOLCULUGUNA_UGURLANDI

Cenaze töreninde, dikkat çeken bir görüntü yaşandı. İBB Başkanı İmamoğlu ile CHP lider Kılıçdaroğlu, cenaze namazında yan yana durmadı.

Bilindiği üzere CHP, Genel Merkezciler ve "değişimciler" diye ikiye ayrılmış durumda. Genel Merkezciler, Kılıçdaroğlu'nun yeniden "Genel Başkan" olmasını isterken; "değişimciler" ise, CHP Sözcüsü Özgür Özel'in liderlik koltuğuna geçmesinden yana tavır alıyor. İmamoğlu da "değişimciler"in başını çekiyor.

"BİRDEN FAZLA KUŞAĞA ÖRNEK OLDU"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Topuz'un vefatının basın ve düşünce dünyası için önemli bir kayıp olduğunu söyledi.

Kılıçdaroğlu, "Eserleriyle, araştırmalarıyla, yazılarıyla birden fazla kuşağa örnek oldu. Kendisine Allah'tan rahmet diliyorum, hepimizin başı sağ olsun." dedi.

AA-20230928-32262771-32262767-GAZETECIYAZAR_HIFZI_TOPUZ_SON_YOLCULUGUNA_UGURLANDI

"CUMHURİYETİMİZİN BÖYLE KIYMETLİ İNSANLARI VAR"

Muharrem İnce CHP’den adaylık iddialarını yanıtladı Muharrem İnce CHP’den adaylık iddialarını yanıtladı

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu da Topuz'un her yönüyle cumhuriyetin simgesi isimlerden biri olduğunu kaydederek, "Elbette üzüntülüyüz ama bir yanıyla da cumhuriyetimizin böyle çok kıymetli insanları var. Onları rahmetle, minnetle anıyor olmak, böyle bir toplum olmak bizim için kıymetli." diye konuştu.