14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinde hezimete uğrayan Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP) "değişim" tartışmaları bir süredir rafa kaldırılmıştı.

"Değişim" çağrısının öncülerinden olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da yeniden belediye başkan adayı olacağını söylemişti.

CHP Grup Başkanı Özgür Özel ise genel başkan adayı olacağının sinyallerini veren konuşmalar yapmıştı.

Ekrem İmamoğlu CHP'li başkanı resmen azarladı: Kendi üyene duyurmuyorsan rezillik! Ekrem İmamoğlu CHP'li başkanı resmen azarladı: Kendi üyene duyurmuyorsan rezillik!

"DEĞİŞTİREMEZSİNİZ"

Gazeteci Fatih Altaylı ise, kendi YouTube kanalından konuya dair yaptığı değerlendirmede, CHP'de değişimin mümkün olmayacağını belirtti.

"Bence CHP'de değişim mümkün değil." diyen Altaylı, sözlerine şöyle devam etti:

"Hatta Karşılaştığım iki CHP'liye -biri ilçe belediye başkan yardımcısı, biri ilçe yöneticisi- 'Hazreti Ali kalkıp Genel Başkan Yardımcısı olarak birinin yanında yer almadığı müddetçe işiniz zor.' dedim, 'Değiştiremezsiniz.'." diye konuştu.

"CHP'DEKİ HASTALIĞI HERKES BİLİYOR"

CHP'nin durumunu olduğu yerde patinaj çeken bir araba benzeten Altaylı, "CHP'deki hastalığın ne olduğunu ben biliyorum. CHP'deki hemen hemen herkes biliyor. Ama bir şey yapamıyorlar. Kilitlenmiş bir sistem var. Ve bunlar oldukları yerden çekilen patinajdan son derece memnunlar. O çıkan lastik sesini, otomobilin ilerlemesi zannediyorlar. Değil abi! Olduğu yerde patinaj çekiyorsunuz. Duman falan çıkartıyorsunuz. Etrafa pis lastik kokuları yayıyorsunuz. Ama hiçbir yere gittiğiniz yok. Koca parti patinaj çekiyor. Ve partiyi giderek memleketin daha daha küçülen ondalıklarına mahkûm ediyorsunuz. Herkes biliyor aslında ne olması gerektiğini de kimse söyleyemiyor." ifadelerini kullandı.