14 Mayıs seçimlerinde CHP'den Hatay milletvekili seçilen Servet Mullaoğlu bir sandık skandalını ortaya çıkardı. Mullaoğlu, sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak Hatay Samandağ'da bir mahallede aynı adrese kayıtlı 300 seçmen tespit edildiğini duyurdu.

Hatay milletvekili seçilen Servet Mullaoğlu, 14 Mayıs tarihinde yapılan seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi adayı olarak seçildi. Mullaoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı uzun bir paylaşımda, Samandağ ilçesine bağlı Çiğdede Mahallesi'nde aynı adreste kayıtlı 300 seçmen tespit ettiklerini duyurdu. Seçmen listelerinin oluşturulması sırasında hile yapıldığına dair ciddi şüpheleri olduğunu belirtti.

Mullaoğlu, paylaşımında Samandağ ilçesine bağlı Çiğdede Mahallesi'nde yaşanan bu durumun başka yerlerde de gerçekleşmiş olabileceğini belirterek bu durumu demokrasiye yönelik bir darbe olarak nitelendirdi. Mullaoğlu iddiasını desteklemek için seçmen bilgi kağıtlarının fotoğraflarını da paylaştı.

Mullaoğlu sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda "Sadece Hatay İli Samandağ ilçesi, Çiğdede Mahallesinde aynı adreste kayıtlı 300 seçmen tespit ettik. Seçmen listeleri oluşturulurken hilelerin yapıldığına dair çok kuvvetli şüpheler var. Bu işin peşini bırakmayacağız. Hile yapanların cezalandırılması için gerekli bütün yasal yollara başvuracağız. Demokrasimize hileyle yapılan darbeyi asla kabul etmeyeceğiz." ifadelerini kullandı.

Servet Mullaoğlu'nun konuya ilişkin yaptığı açıklamalar şu şekilde:

Sinan Oğan'ın konuştuğu isimler gündem oldu! Sosyal medyayı sallayan fotoğraf... Sinan Oğan'ın konuştuğu isimler gündem oldu! Sosyal medyayı sallayan fotoğraf...

“Demokrasilerde seçmen iradesinin sandığa yansıması çok önemli bir unsurdur. Seçim olmasa demokrasi olmaz. Ama seçmen iradesinin özgürce yansıması gerekiyor. Seçmen iradesini sakatlayan her unsur, demokrasiye vurulan bir darbedir. Dolayısıyla hile ile yapılan bu unsurları da hile ile yapılan her şeyi de darbe olarak nitelendirmek gerekiyor. Biz şu an bugün, Samandağ ilçesinde, Çiğdede Mahallesi’nde 300 seçmenin aynı adrese kayıtlı olduğunu gördük.

“KAYSERİ’DE, YOZGAT’TA, KARADENİZ’DE NELER YAPILMIŞ OLABİLİR”

Sadece Samandağ’da bu yapılıyorsa acaba Kayseri’de, Yozgat’ta, Karadeniz’de başka yerlerde neler yapılmış olabilir? Muhtemelen seçmen listelerinde kesinlikle hile yapıldığına dair çok kuvvetli şüpheler var. Bu işin peşini bırakmayacağız. Bu işin altından kim çıkarsa çıksın, ucu nereye dokunursa dokunsun bu darbeyi yapanları, hile ile darbe yapanları sonuna kadar kovalayacağız. Yasal bütün haklarımızı kullanacağız. Bunu kabul etmek mümkün değil.”