CHP seçim startı verdi: Son tarihi 26 Aralık

CHP'de il ve ilçe başkanlıklarına gönderilen yazıda milletvekili aday adaylığı için partideki görevlerinden istifa edecek kişilerin 26 Aralık gününe kadar istifa dilekçelerine genel sekreterliğe göndermeleri istendi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

CHP'de seçim takvimi start aldı. Genel Sekreter Selin Sayek Böke ve Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı imzasıyla tüm il ve ilçe teşkilatlarına gönderilen yazıda 2023 yılı içinde yapılacak milletvekili seçimlerinde aday adayı olmak isteyenlerin 26 Aralık tarihine kadar istifa etmeleri istendi.

Yazıda il başkanları, il yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları, ilçe yönetim kurulu üyeleri, belde başkanları ve belde yönetim kurulu üyelerinin 5 Aralık – 26 Aralık tarihleri arasında istifa dilekçelerine genel sekreterliğe göndermeleri gerektiği kaydedildi.

Yazıda ayrıca; “İstifa edenlerin yerine Parti örgütü, örgüt yönetimlerinden sorumlu genel başkan yardımcılığının bilgisi olmadan herhangi bir seçim ya da atama yapılmaması, boşlukların doldurulmaması hususunda gereğini bilgilerinize önemle rica ederim” ifadelerine yer verildi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN