CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Sultanbeyli'de bir matbaada sahte parti broşürü ve sticker bastırıldığına dair açıklamalarda bulundu. Açıklamasında, CHP logosuyla basılan broşürde yer alan "İktidar olduğumuzda Apo’yu çıkartacağız" ifadesinin gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Kaftancıoğlu, yaptığı açıklamada, "Akşam akşam çaresizlikten düştükleri duruma biraz da gülelim diyerek bir vaka paylaşayım sizlerle" diyerek sözlerine başladı. Sonrasında, Sultanbeyli'de bir matbaada CHP logosu kullanılarak bastırılan sahte broşür ve sticker hakkında bilgi veren Kaftancıoğlu, "Komik kısmı şimdi geliyor: Matbaa ne hikmetse siparişi ve parayı verenin kim olduğunu bilmiyor. Kim bilir belki de uzaylılar" ifadelerini kullandı.

CHP logosunun yalanlarına ve algılarına alet edilmesinin kabul edilemez olduğunu belirten Kaftancıoğlu, sahte broşürü bastıran ve bastıranlar hakkında yargı sürecini başlattığını duyurdu. "CHP logosunu yalanlarına, algılarına kim alet ediyor ve aracı oluyorsa nefesimiz enselerinde olacak" diyen Kaftancıoğlu, "14 Mayıs itibariyle bu kişiler ve benzeri işlere kalkanların alabilecekleri en yüksek cezaları almalarının bizzat takipçisi olacağım" dedi.

Kaftancıoğlu'nun açıklamaları sonrasında, CHP İstanbul İl Başkanlığı, sahte broşür ve stickerların parti tarafından bastırılmadığını ve CHP logosunun kullanılmasıyla ilgili olarak yasal işlem başlatıldığını duyurdu. Ayrıca, konuyla ilgili olarak İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından da soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Siyasi partilerin logolarının sahte belgelerde kullanılması son zamanlarda sıkça yaşanan bir durum. Parti yetkilileri, bu tür sahte belgelerin siyasi propagandada kullanılmasının halkın kafasını karıştırdığını ve yanlış algılar oluşmasına neden olduğunu belirtiyor. Bu nedenle, siyasi partilerin logolarının sahte belgelerde kullanılması suç olarak kabul ediliyor ve yasal işlem başlatılıyor.

Kaftancıoğlu'nun sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı açıklama şu şekilde:

"Akşam akşam çaresizlikten düştükleri duruma biraz da gülelim diyerek bir vaka paylaşayım sizlerle. Yer Sultanbeyli’nde bir matbaa… CHP logosuyla “İktidar olduğumuzda Apo’yu çıkartacağız” diyerek sözde parti broşürü, Sticker bastırmışlar. Komik kısmı şimdi geliyor: Matbaa ne hikmetse siparişi ve parayı verenin kim olduğunu bilmiyor. Kim bilir belki de uzaylılar.

Hatay'da korkutan deprem! Hatay'da korkutan deprem!

Güldük eğlendik şimdi asıl söyleyeceğimize gelelim. CHP logosunu yalanlarına, algılarına kim alet ediyor ve aracı oluyorsa nefesimiz enselerinde olacak. Sahte broşürü basanlar ve bastıranlarla ilgili yargı sürecini başlatıyorum 14 Mayıs itibariyle bu kişiler ve benzeri işlere kalkanların alabilecekleri en yüksek cezaları almalarının bizzat takipçisi olacağım…"