CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi'nde 2023 seçimleri ve Millet İttifakı'nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında açıklama yaptı.

CHP'li Torun, İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi'ni değerlendirdi, 'Belediye başkanlarımızla yerel kalkınma ile ilgili belli değerlendirmeler yapılacak. Biz bir konuşma yapacağız. Ardından belediye başkanlarımız söz alarak yerel kalkınma ile ilgili kendi modellerini anlatacaklar, önerilerini ortaya koyacaklar. Yaptıkları bazı örnek çalışmaları da ifade edecekler' dedi.

Ekrem İmamoğlu'nun cezası onandı! Siyasi yasaklı mı olacak? CHP başkanlık planı bomba Ekrem İmamoğlu'nun cezası onandı! Siyasi yasaklı mı olacak? CHP başkanlık planı bomba

KILIÇDAROĞLU KAZANINCA TÜRKİYE HIZLA GELİŞECEK

Torun, 'Daha fazla demokrasi daha fazla hukuk, daha fazla özürlük diye yola çıktık. Elbette ki bunlar olmadan da bu ülkeyi yönetemeyiz. Çok önemli paneller gerçekleşti burada, çok kıymetli konuşmacılar bilgilendirme yaptılar. Görülüyor ki demokrasi, adalet, özgürlük olmazsa olmazımız. Bunlara kavuştuğumuzda zaten ekonomi de iyileşir, refah toplumu da oluruz. Bu ülkede birçok sorunu da çözeriz. Bunun çözümü için de inşallah en yakın süreçte 14 Mayıs'ta yapacağımız seçimle Millet İttifakı'nı iktidara getirdiğimizde ve Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nu da Cumhurbaşkanı yaptığımızda göreceksiniz birçok şey olağanüstü bir hızla değişecek. Türkiye hızla gelişecek, kalkınacak. Türkiye refah toplumu, bilim toplumu, bilgi toplumu ve herkesin mutlu olduğu bir ülke haline gelecek' diye konuştu.