CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nden düzenlediği basın toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a bomba sözler söyledi.

Kılıçdaroğlu'ndan 'Muhalefet kazanırsa AB göçmen anlaşması ne olacak?' sorusuna yanıt geldi Kılıçdaroğlu'ndan 'Muhalefet kazanırsa AB göçmen anlaşması ne olacak?' sorusuna yanıt geldi

Özkoç, Erdoğan'ın bugün yaptığı açıklamlara şu sözlerle yanıt verdi;

Erdoğan'ın bugün AKP grup toplantısında kullandığı 'Bütün bu sirk cambazları, acaba bölgeye bugüne kadar kaç kere gittiler. Şahsen şahsım ve Cumhur İttifakı olarak bölgeye iki kere gittik' sözlerini anımsatan Özkoç, 'Bir insan yalancı olur, hakikaten utanmaz ama bu kadar mı olur ya. Cumhurbaşkanı ve Cumhur İttifakı olarak bölgeye iki kere gitmişler. Sen millet enkaz altında iki, üç gün soğuktan donarak ölürken, anneler, babalar feryatlarını tüm dünyaya inim inim inleyip yedi cihana duyururken sen sarayında otururken Kemal Kılıçdaroğlu deprem bölgesindeydi' karşılığını verdi.

Milleti tehdit ettiniz

Devlet ile hükümet arasındaki ayrımı kestiremeyenler tribünlerin bu davranışına karşı derhal tepki gösterdiler. Herkes memnun, iki taraf memnun değildi. Birisi MHP birisi de AKP. İstemediler. Ee helallik istediniz. Millet bir dayanışma örneği gösteriyor. Millet diyor ki oradaki depremzedelere sahip çıkıyoruz. Ondan sonra helallik isteyen insanlara karşı siz onların seslerini susturun diyorsunuz. Bir lider diyor ki 'sessizlik', vatandaşı azarlıyor. Başka bir lider diyor ki 'bunun gereği yapılmalı.' Soylu diyor ki 'Mesaimizi bırakırız, kalkanlarımızı çıkarırız.' Ya helallik istemiştiniz ne oldu? Kimden istediniz helalliği, vatandaştan, milletimizden, insanlarımızdan değil mi? 'Yapamadık bu işi, depremin ilk üç günü enkaz altındaki çocuklarımıza yetişemedik, 20 yıldan beri bunun alt yapısını hazırlayamadık, 20 yıldan beri enkaz altında kalacaklarla ilgili tedbirleri alamadık, o yüzden çocuklarımız donarak öldüler, o yüzden anne, babalar enkazın altında el ele tutuşarak öldüler, Allah'tan korktuk, helallik istedik' dediniz, ama milleti tehdit ettiniz. Bu nasıl bir davranış? Hadi milletin korkunuz yok, Allah'tan da mı korkunuz yok?