CHP'li Ahmet Kaya: İktidar kulaklarını tıkadı, bildiklerini okudu

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, deprem sonrası kapatılan üniversiteler hakkında bir açıklama yaptı. Kaya, 'KYK yurtları tekrar öğrencilerimize tahsis edilmeli ve bir an önce üniversitelerimizde örgün eğitime başlanmalıdır' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve 10 ilde ağır hasara neden olan depremin ardından üniversitelerin kapanması hakkında bir açıklama yaptı.

İşte o açıklama;

Kaya,“Sayın Genel Başkanımız çıktı ‘yapmayın etmeyin üniversitelerimizi kapatmayın, çocuklarımızı eğitimden koparmayın’ dedi.  Bu ülkenin saygın bilim insanları bu meselede yetkin insanlar, söz sahibi insanlar açıklama yaptılar, ‘üniversiteleri kapamayın’ dediler. Fakat iktidar kulaklarını tıkadı, bildiğini okudu.”

Üniversiteler derhal açılmalıdır“

Rakamlarla ortada. AKP iktidarının ileri sürdüğü, ‘KYK yurtlarını depremzedelere tahsis edeceğiz, onları orada misafir edeceğiz tezi’ geçerliliğini kaybetmiştir. Trabzon’da yurtların sadece yüzde 8,8’i dolu yüzde 91,2’si boş. Bu yüzde 8,8’i doluluğu sağlayan depremzede misafirlerimizi başka yerlerde rahatlıkla misafir edebiliriz. Bu veriler ışığında iktidara tekrar çağrıda bulunuyorum. Bu hatadan bir an önce vazgeçin. KYK yurtları tekrar öğrencilerimize tahsis edilmeli ve bir an önce üniversitelerimizde örgün eğitime başlanmalıdır.”
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN