CHP'li Ahmet Kaya'dan AKP'li Salih Cora'ya tepki: 5 yılda ülkeyi 50 yıl geriye götürdünüz!

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, AKP Milletvekili Salih Cora'nın 'Ortak Politikalar Mutabakat Metni' hakkında yaptığı açıklamalara tepki gösterdi. Kaya, 'Sayın Cora, iktidarı kaybedecek olmanın korkusuyla yalan yanlış bir açıklama yapmıştır. Anlaşılıyor ki, mutabakat metnini hiç okumamış' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

AKP Milletvekili Salih Cora'nın dün yaptığı  “Ortak Politikalar Mutabakat Metni” hakkında açıklamalar yapmıştı. Bugün CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, AKP'li Cora'nın açıklamalarına tepki gösterdi.

“Sayın Cora felaket arıyorsanız; cennet ülkemizi getirdiğiniz duruma bakmanız yeterlidir. Son 5 yılda ülkemizi 50 yıl geriye götürdünüz, asıl felaket budur. Paramızı nasıl pula çevirdiğinize bir bakın. Çarşıya, pazara, zam yağmurlarına bir bakın. Emeklilerimizin durumuna, hayallerini çaldığınız gençlerimize bir bakın. Trabzon’umuza verilen ve tutulmayan sözlere bir bakın. Kısacası aynaya bakın. Ülkemizin başındaki en büyük felaketin iktidarınız ve kötü yönetiminiz olduğunu göreceksiniz.” dedi.

“Bu metin bütün sorunlara çare olacak"

Altı partinin beraber hazırladığı “Ortak Politikalar Mutabakat Metni”nin Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayının Seçim Beyannamesinin ve Hükümet Programının ana omurgasını oluşturduğunu belirten Kaya, “Milletimizin ve memleketimizin sorunlarına çare olacak; temel politika alanlarında milletimizin menfaatleri doğrultusunda belirlediğimiz hedef, politika ve projeleri içeren Ortak Politikalar Mutabakat Metni” Millet İttifakı iktidarının da ana omurgasıdır ve milletimize karşı ortak taahhüdü" olduğunu söyledi.

“İktidarı kaybedecek korkusuyla yanlış bir açıklama yapmış"

AKP Trabzon Milletvekili Salih Cora’nın, altı partinin ortak mutabakat metnini hedef alan açıklamasında Millet İttifakı’nın şehir hastanelerini yıkacağı, nükleer enerjiyi durduracağı gibi yalan ve iftiralara sarıldığını söyleyen Ahmet Kaya, “Sayın Cora, iktidarı kaybedecek olmanın korkusuyla yalan yanlış bir açıklama yapmıştır. Anlaşılıyor ki, mutabakat metnini hiç okumamış. Mutabakat metninde; "şehir hastanelerini yıkmak" diye bir şey yoktur, şehir hastanelerinde yolsuzlukları araştırmak vardır. Şehir hastanelerine verilen hasta garantilerini sağlamak için kapatılan ‘devlet hastanelerinin yeniden açılması’ vardır. Nükleer enerjiyi durdurmak yoktur. Yeni nesil nükleer teknolojilere dayalı Nükleer Araştırma ve Eğitim Merkezi kurmak vardır. AKP'lilere yalan yanlış açıklamalar yapmak yerine ilk fırsatta Ortak Mutabakat Metnimizi okumalarını ve milletimiz için yaptığımız bu değerli çalışmadan istifade etmelerini önerdiğini" belirtti.

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya açıklamasında şunları söyledi:

“Sayın Cora’nın yaptığı açıklamalar aslında seçimi kaybedeceklerini kabullendiklerinin ve muhalefete hazırlandıklarının açık göstergesidir. Sayın Cora öncelikle şunu iyi bilmelidir ki; biz, milletin ve memleketin yararına olan hiçbir hizmete karşı olmadık. Aksine milletin ve memleketin malını, tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyenlerin karşısında durduk, durmaya da devam ediyoruz.

Sayın Cora’ya soruyorum; tarıma, sanayiye, teknolojiye, üretime, gençlerimize yatırım yapmanın neresi felakettir?

‘Cumhurbaşkanlığı Çankaya Köşküne taşınacak, Cumhurbaşkanlığı’nın kullanımındaki saray, köşk ve yalılar halkın kullanımına açılacak.’ demenin nesi felakettir?

‘Cumhurbaşkanlığı envanterindeki uçakları satarak elde edilen gelirle yangın söndürme uçakları alınacak.’ Bu mudur felaket? ,

‘Türk Lirası’na yeniden itibar ve istikrar kazandıracağız’ dememiz midir felaket?

‘Suriyelilerin en kısa sürede ülkelerine geri dönmelerini sağlayacağız’ demenin nesi felakettir?

‘Köy okullarını açacağız, devlet okullarında ücretsiz öğle yemeği vereceğiz’ demenin nesi felakettir?

‘Kapanan belde belediyelerini açacağız, köy tüzel kişiliklerini iade edeceğiz’ demenin nesi felakettir?

‘ÇAYKUR’un milyarlarca lira zarar etmesine sebep olan Varlık Fonu’nu kapatacağız’ demenin nesi felakettir?

‘Emekli aylıklarının artışında sadece enflasyonu değil, büyümeden kaynaklı refah payını da hesaba katacağız’ demenin nesi felakettir?

‘Kalıcı yaz saati son bulacak’ demenin nesi felakettir?

‘Gençlere pasaport ücretsiz olacak, yurt dışına çıkış harcı alınmayacak’ demenin nesi felakettir?”

“Felaket arıyorsanız; cennet ülkemizi getirdiğiniz duruma bir bakın. Çarşıya, pazara, zam yağmurlarına bir bakın. Emeklilerimizin durumuna, mutfaktaki yangına bir bakın.

Tencere kaynamayan evlere, geçim sıkıntısıyla boğuşan kadınlarımıza bir bakın.

Felaket arıyorsanız; Trabzonlulara söz verip de tutmadığınız; Güney Çevre Yolu Projesine, Yatırım Adasına, ‘ne rafta ne arafta’ dediğiniz, 2023’te açacağız dediğiniz ama 2053’e ötelediğiniz Trabzon-Erzincan Demiryolu Projesine, 20 bin lira bütçe ayırdığınız Trabzon Yeni Havalimanı Projesine bakın!”

Son 5 yılda ülkemizi 50 yıl geriye götürdünüz

“Son 5 yılda ülkemizi 50 yıl geriye götürdünüz. Asıl felaket budur!

Kötü yönetiminizle paramızı pul ettiniz, milletimizi ekmeğe muhtaç ettiniz, asıl felaket budur!

Gençlerimizin umutlarını, hayallerini, yarınlarını çaldınız, asıl felaket budur!

Kısacası, Sayın Cora felaket arıyorsanız aynaya bakın ve öz eleştirinizi yaparak partinize çok güvendiği için oy veren, her türlü yetkiyi veren bu yüce milleti ve bu cennet ülkeyi nasıl bu hale getirdiğinizi bir sorgulayın!”

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN