CHP'li Ahmet Kaya AKP'ye seslendi!

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya'dan AKP hükümetine seslendi. Kaya, 'Bir iş yapacaksanız tam yapın insanları aldatmayın. Hakkaniyetli bir düzenlemeyle tüm EYT'lilerin haklarını verin.' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya  TBMM'de AKP hükümetinin EYT teklfi hakkında konuştu. Kaya, “Bir iş yapacaksanız tam yapın; insanları aldatmayın. Hakkaniyetli bir düzenlemeyle tüm EYT’lilerin haklarını verin.” dedi.

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya şunları söyledi:

“AKP Hükûmeti ‘Seçimi kaybetsek de yokuz.’ dedikleri emeklilikte yaşa takılanlar düzenlemesini nihayet Meclise getirdi fakat verilen sözler tutulmadı. Milyonlarca vatandaşımız kapsam dışı bırakılarak mağdur edildi.”

“5000 prim günü şartını değiştiriyoruz"

“Çalışma Bakanı Vedat Bilgin daha önce yaptığı açıklamada ‘1999 öncesi ve 5000 prim günü şartını değiştirmiyoruz.’ demişti. Sayın Bakanın sözüne güvenen vatandaşlarımız 5000 prim gününü tamamlamak için bankadan kredi çektiler, arabalarını sattılar, eşten dosttan borç alıp paraları yatırdılar. Şimdi bu insanlara ‘EYT'den yararlanamıyorsunuz.’ deniliyor.”

“Örneğin 1985 girişliler 5300 güne, 1991 girişliler 5600 güne, 1998 girişliler 5975 güne tabi tutuluyorlar. Esnafımızdan 9000 prim günü isteniyor.”

“Bir iş yapacaksanız tam yapın"

“AKP'ye çağrımızdır: Bir iş yapacaksanız tam yapın; insanları aldatmayın, hak yemeyin. Hakkaniyetli bir düzenlemeyle tüm EYT’lilerin haklarını verin.”
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN