31 Mart 2024 Yerel Seçimleri'ne az bir süre kala, CHP, kentlerden gelen anket sonuçlarını titizlikle değerlendiriyor. Hatay'da saha çalışmalarıyla birlikte oyların arttığı görülse de kazanma ihtimalinin yeterli olmayabileceğini belirten CHP yetkilileri, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde ise herhangi bir sorun olmadığını vurguluyor. CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in, seçim kampanyasının son aşamasında özellikle ekonomi ve Türkiye'nin önemli sorunlarına odaklanacağı bildiriliyor.

CHP'DE DİP DALGA BEKLENTİSİ

CHP yönetimi, belediyelerindeki sosyal belediyecilik örneklerini seçmene aktaracaklarını belirtiyor. Parti yetkilileri, iktidarın CHP'yi terörle ilişkilendirmeye çalışan söylemlerinin sahada karşılık bulmadığını ve bu tür provokatif söylemlere cevap vermekle zaman kaybetmeyeceklerini ifade ediyorlar. Seçmenin bu tür yalanlara inanmadığını vurgulayan yetkililer, seçim kampanyasında yoksulluk, gençlerin ve emeklilerin sorunlarına odaklanacaklarını belirtiyorlar.

CHP, Mart 2024 seçimlerinde bir "Dip dalga" bekliyor. Bursa, Balıkesir, Manisa gibi kentlerin yanı sıra Malatya'nın da CHP'ye geçeceğini öngören parti yetkilileri, bu kentleri yakından takip ettiklerini ve seçime kadar iki ayrı anket çalışması daha yapacaklarını belirtiyorlar. Mevcut anketlerde bu kentlerde lehlerine bir durum olduğunu net şekilde gözlemlediklerini ifade ediyorlar.

BirGün'ün haberine göre, AK Parti ile az puan farkının olduğu yerlerde ayrıca anket çalışması yapılacağını kaydeden CHP kurmayları, sürece yönelik şunları söylüyor:

Cem Küçük'ten Deniz Zeyrek'e torpil suçlaması! Karslı gazetecilerle abini başkan yardımcısı yaptın Cem Küçük'ten Deniz Zeyrek'e torpil suçlaması! Karslı gazetecilerle abini başkan yardımcısı yaptın

“Tüm adaylarımızın saha çalışmalarından memnunuz. Genel Başkanımız Özgür Özel de çalışmaları yakından takip ediyor ve memnun olduğunu belirtiyor. Kazanma şansımız olan hiçbir yeri şansa bırakmayacağız. Risk olduğunu gördüğümüz yerlerde ise milletvekillerimiz ile birlikte tam kadro sahada olacağız. Malatya, Kütahya, Kastamonu, Manisa, Kırıkkale, Denizli ve Balıkesir gibi yerleri kazanacağımızı düşünüyoruz.”

Editör: Nigar Topcu