İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu'nun açıklamaları ortalığı yangın yerine çevirdi. Ağıralioğlu HDP hakkında yaptığı açıklamada 'Kemal Kılıçdaroğlu adına aday çıkarmayacaklarını açıkladılar. Biz terörün bulunduğu bir denklemde olmayız dedik. Ben dedim, defalarca dedim. İYİ Parti, HDP'ye oy veren 6 milyonun kalbini kazanabilse ben bundan iftihar duyarım. Biz bölücüleri, çocuklarımızın katillerini dinlemeyiz. HDP yetkililerine Türk devletine 'katil' derken görüyorum, çok cüretkarlar.' açıklaması yapmıştı.

Yavuz Ağıralioğlu'nun açıklamaları üzerine CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin'den ard arda paylaşımlar geldi. Gürsel Tekin sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada 'HDP aday çıkarsa suç, aday çıkarmasa suç. Ne istiyorlar? 6 milyon insan oy mu kullanmasın? Seçmeni kriminalize etmeyi bırakın. Seçmene saygı duymayanın siyasette işi yok' dedi.

Bu paylaşımın ardından Gürsel Tekin 'Bazıları ya Genel Başkanlarına güvenmiyor ya da Erdoğansız kalmaya dayanamıyor, Erdoğan'ın kazanması için çalışıyor. Demokrasiden, özgürlükten yana olan herkes birleşti. Millet iyi yönetim istiyor, değişim istiyor. Ne yapsalar boş. Erdoğan ile birlikte yenilecekler. Ortada 2 bin 500 madde varken özellikle sorumluluk makamında olanların hala vehimlerle konuşması hatta iftira atması kabul edilemez. AKP'yi anlıyorum yalan ve iftira dışında söyleyecek sözleri kalmadı, Millet İttifakı içinde yer alıp bu değirmene su taşıyanları anlamıyorum.'' dedi.