CHP'den adaylık için Kemal Kılıçdaroğlu'na tam yetki

CHP Genel Merkezi'nde milletvekilleriyle bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na aday belirleme konusunda tam yetki verildi. CHP Grup Başkanvekilleri Engin Altay, Özgür Özel ve Engin Özkoç konuyla ilgili ortak açıklama yaptı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Merkezi’nde toplanan CHP Grup Toplantısına başkanlık etti. Deprem bölgesinde görevli olan milletvekilleri toplantıya çevrimiçi katıldı. Toplantının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na aday belirleme konusunda tam yetki verildi.

CHP Grup Başkanvekilleri Engin Altay, Özgür Özel ve Engin Özkoç ortak açıklama yaptı. Açıklamayı okuyan Özel şu ifadeleri kullandı:

“Arkadaşlarımızın tamamına yakını söz hakkını kullandı. Aday belirleme noktasında metin üzerinde ortaklaştılar. Aslında metinde bulmayacağınız bir isim üzerinde de ortaklaştılar. CHP TBMM grubu olarak 26 Şubat 2023 günü saat 10.00’da olağanüstü gerçekleştirdiğimiz  toplantımızda Cumhurbaşkanlığı seçimi konusunda bundan sonraki bütün seçimlerde grubumuz adına karar alma konusunda oy birliği ile sayın genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu yetkilendirmiştir."

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN