CHP İstanbul İl Başkanlığı Binasının da bulunduğu caddeden 6 Nisan günü silah sesleri yükselirken, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu’ndan TEM Otoyolu Edirne istikametine giden bir araçtan silahla ateş edildiği ve yol kenarında 9 milimetre çapında iki adet kovan bulunduğu öğrenilmişti. Konuya ilişkin 51 adet suç kaydı ve 2 adet aranması olduğu belirlenen Emre D. isimli şahıs gözaltına alınmıştı. CHP İstanbul İl Başkanlığı binası çevresinde havaya ateş açmaktan gözaltına alınan Emre D.'nin savcılık ifadesi ortaya çıktı.

Şüphelinin ifadesinde, "Olaydan yaklaşık 1 hafta önce aileme ait iş yerinin önünde dururken kimliği belirsiz kişiler yanıma gelerek 4-5 el ateş ettiler. Olaydan sonra 4 gün hastanede kaldım. Bu olaydan sonra arkadaşlarımla gezerken beni vuran şahıslara göz dağı verebilmek için sosyal medyadan canlı yayın açtım. Yayına katılan sahte hesaplar ağır küfürler etmeye başladı, gururuma yediremedim. Hastaneden çıktıktan sonra üzerimde silah taşıyordum. Canlı yayındaki küfürlere sinirlendim, araç hareket halindeyken ön cam koltuğun camını açarak havaya 2-3 el ateş ettim. Ateş ettiğim esnada nereden geçtiğimizi dahi bilmiyordum. Ne CHP binasından ne de çevredeki diğer binalardan haberdar değilim. Herhangi bir kişiye, kuruma veya kuruluşa karşı herhangi bir eylem gerçekleştirmedim" dediği öğrenildi.

TUTUKLAMA TALEBİ

Şüpheli Emre D., savcılıktaki ifadesinin ardından ’ruhsatsız silah bulundurma’ suçundan tutuklama talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi.