Fenomen Hülya Aslan omzunda Filistin kefiyesi olduğu için AVM'ye alınmadı! Fenomen Hülya Aslan omzunda Filistin kefiyesi olduğu için AVM'ye alınmadı!

CHP Grup Başkanvekili ve Genel Başkanlık adayı Özgür Özel Halk TV'de İsmail Küçükkaya'nın konuğu oldu. Programda pek çok açıklama yapan Özel, tepki çeken açıklamalarda bulundu.

2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde HDP ile gizli protokol yaptıklarını ifade eden Özel'in açıklamları sosyal medyada büyük tepki çekti.

Özgür Özel'in açıklamaları şu şekilde:

İYİ YÜRÜTÜLMEMİŞ BİR SÜREÇ VAR

"Cumhuriyet Halk Partisi seçimin öncesinde yaşananlar ve seçimden sonra öncesine dair ortaya çıkan birtakım meselelerden dolayı siyasi yelpazenin iki tarafına doğru da ittifak potansiyelinde bir kayıp yaşıyor. Bir yanda geçmişte ittifak yaptıklarından, bunun birtakım sebepleri var, orada ne CHP'yi tek başına suçlayabiliriz ne ittifak ortaklarını tek başına suçlayabiliriz. Ama bizim tarafta da o tarafta da bence iyi yürütülmemiş bir süreç ve iyi yürütülmemiş bir seçim sonrası etkileşim var birincisi bu.

HDP İLE GİZLİ PROTOKOL İTİRAFI

"İkincisi resmen ittifak olmadığımız ama oy aldığımız seçmenlerde örneğin Doğu Güneydoğu'daki seçmenlerde de imzalanmış bir gizli protokol ve o protokoldeki birtakım vaatler üzerinden de bir gönül kırıklığı var."