CHP Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin: Deprem bölgesinde her şey bir ay önceki gibi

Cumhuriyet Halk Partisi Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, Kahramanmaraş'ta meydana gelen deprem ile ilgili bomba sözler söyledi. Şevkin, 'Üzerinden bir ay geçmiş olmasına rağmen, insanlar hala çadıra, suya, temiz tuvalete, iç çamaşırlarına ve barınma koşullarına ulaşabilmiş değiller' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve 10 ilde ağır hasara neden olan depremin üzerinden tam 1 ay geçti. Depremin yan etkileri hala devam ederken CHP Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin bomba açıklamalar yaptı. 

CHP Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin şu ifadeleri kullandı:

"Benzer şekilde, bize çok fazla telefonlar geliyor. İnsanlar yakınlarını arıyorlar. Enkazın bu kadar yoğun olması, yıkılan bina sayısına baktığımızda ve gelen ihbarlara baktığımızda; 46 bin olarak verilen cenaze rakamının daha yüksek olduğu kaygısını bizde uyandırıyor. Hükümetin yapması gereken bir an önce bu enkazları kaldırıp, insanlara cenazelerini teslim edip; doğru rakamları vatandaşla paylaşmak olmalı.

Aynı şekilde; üzerinden bir ay geçmiş olmasına rağmen, insanlar hala çadıra, suya, temiz tuvalete, iç çamaşırlarına ve barınma koşullarına ulaşabilmiş değiller. Vatandaş seralarını bozarak; yakınlarını, akrabalarını, dostlarını 25-30 kişi buralarda barındırmaya çalışıyor. Hükümetin yapması gereken enkaz çalışmalarına hız verip, insanlara cenazelerini teslim etmek; insanları çadıra ve suya kavuşturmak… Temiz su en önemli insan hakkı. Bütün bu olanakları sağlamak olmalı. Yani deprem bölgesinde her şey bir ay önceki gibi neredeyse…"

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN