Edirne'de cezaevinde bulunan Selahattin Demirtaş zaman zaman yorumlarda bulunuyor. Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş T24'ten Cansu Çamlıbel'in sorularını cevapladı.

Selahattin Demirtaş 'Bugün Erdoğan'ı destekleme kararı alsak sabah erkenden tahliye edilirim ve Cumhurbaşkanlığı helikopteriyle Saray'a götürülürüm, öğlen yemeğini de orada yerim' dedi.

Demirtaş'ın açıklamalarından bazıları şöyle:

'Bugün Erdoğan'ı destekleme kararı alsak sabah erkenden tahliye edilirim ve Cumhurbaşkanlığı helikopteriyle Saray'a götürülürüm, öğlen yemeğini de orada yerim herhalde. Ama ben buraya kendim olarak girdim ve de öyle çıkacağım. İlk yemeğimi de evimde yiyeceğim, küçük kızıma sözüm var.

Erdoğan seçimle geldi, seçimle gider. Başka seçenekleri tartışmak bile yanlıştır. Seçimi kaybederse gider, hem de tıpış tıpış gider.

(HDP kapatılma davası için)
Anayasa Mahkemesinin kararı ne olursa olsun siyasi olacaktır. Bu ortamda Anayasa Mahkemesinin hukuka uygun karar vermesini beklemek saflık olur. Olması gereken şey, kapatma talebinin reddedilmesidir. Bekleyip göreceğiz artık.