Cezaevindeki HDP'li Figen Yüksekdağ'a sahte haber

Bir şahsın cezaevinde tutuklu bulunan HDP'li Figen Yüksekdağ'ı arayarak kendini Selahattin Demirtaş'ın avukatı olarak tanıttığı ve 'anneniz ağır yaralandı' diyerek kandırdığı ortaya çıktı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İddiaya göre HDP eski eş genel başkanı Selahattin Demirtaş’ın avukatı Mahsuni Karaman olduğunu söyleyerek Kandıra Cezaevi'nde bulunan HDP eski eş genel başkanı Figen Yüksekdağ’ı arayan bir kişi, annesinin kaza geçirip ağır yaralandığını söyledi.

Olayı, sosyal medya hesabından duyuran Karaman, Demirtaş'ın aranmasına ilişkin bir haberi paylaşıp “Bir süre önce kendini avukat Mahsuni Karaman olarak tanıtan bir kişi Kandıra Cezaevi’ni arayıp Figen Yüksekdağ’ın ailesiyle ilgili de benzer beyanda bulunmuştu. Bu aşağılık kötülüğün de organize olduğu kesin” dedi.

Medyascope'tan Ferit Aslan'a konuşan avukat Karaman, söz konusu kişi ile ilgili Yüksekdağ’ın avukatlarının suç duyurusunda bulunduğunu belirterek, “Ben hiç Figen Yüksekdağ ile görüşmedim. Yaklaşık iki ay önce benim adım kullanılarak aranıyor ve annesinin kaza geçirip ağır yaralandığı söyleniyor. Bu işin organize olduğuna inanıyorum” dedi.

Daha önce de Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın tutulduğu Edirne Cezaevi’ni arayıp kendini Başak Demirtaş olarak tanıtan ve 'kaza geçirdik, kızım ağır yaralı" diyen kadın hakkında başlatılan soruşturma takipsizlikle sonuçlanmıştı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN