Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt, katıldığı canlı yayında Ümit Özlale'nin adaylığını ilan ederken "İzmir kokudan kurtulacak." diyen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e sert eleştiride bulundu.

Ahmet Davutoğlu'ndan ittifak sinyali: Bizim bütün partilere kapımız açık Ahmet Davutoğlu'ndan ittifak sinyali: Bizim bütün partilere kapımız açık

Enginyurt, "İzmir'de 1 milyon kişi ile miting yapıp, '1 oy Meral'e, 1 oy Kemal'e.' derken İzmir kokmuyor muydu? Tunç Soyer'e söyleseydi ya gittiğinde. Kongrede Kılıçdaroğlu'nu güçsüzleştirmek adına, Kılıçdaroğlu'nu bir kum torbası gibi görüp sürekli yumruk atmak gibi geliyor bu bana." dedi.

"KAÇ KİLO OLDUKLARINI GÖRECEKLER"

İYİ Parti'nin seçime tek başına girme kararı hakkında konuşan Enginyurt, şu ifadeleri kullandı:

"Madem İYİ Parti olarak belirleyici olduklarına inanıyorlar, kaç kilo olduklarını görecekler. İYİ Parti'nin aday çıkarmasının CHP'ye seçim kaybettireceğine inananlar kendisine güvenmiyor demektir."

"ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI OLMAM EN BÜYÜK HEDEFİM"

CHP'nin Ordu Büyükşehir Belediyesi adaylığı için Cemal Enginyurt ismine sıcak baktığını iddia edilmişti.

Bu konuyla ilgili de konuşan Enginyurt, "Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı olmayı siyasette en büyük hedef olarak gördüm." dedi ve şöyle devam etti:

"Ordu'ya hizmet edebilmenin en uygun yollarından birisi bu. İktidar olmadığımız için istediğimiz ölçüde katkı sağlayamıyoruz. Hem CHP teşkilatında hem de parti teşkilatımızda benim aday olmam için ciddi bir talep var. Önümüzdeki günlerde genel başkan Gültekin Uysal ile sayın Kılıçdaroğlu yerel siyaseti gündemlerine alarak bir araya gelecek."