Demirören kredi taksitlerini ödemek için Hürriyet’e ait binaları sattı Demirören kredi taksitlerini ödemek için Hürriyet’e ait binaları sattı

CHP'li belediyelerde yaşanan liyakat sorunları art arda gündeme gelirken parti lideri Özgür Özel "Eş-dost kayırmacılığı CHP'nin yapacağı bir iş değil. En iyisi de olsa akraba işe alınmayacak" demişti. Özel bugğn yaptığı açıklamada da "Hata yapma lüksümüz yok. Örnek olacağız. Biz başaracağız. Bizim belediye kaynaklarını partililere aktarma sıramız gelmedi, Atatürk'ün partisinin iktidar olma sırası geldi." ifadelerini kullandı.

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt, CHP'de yaşanan skandal atamalara tepkisini sosyal medya hesabından paylaşarak "AKP'den ne farkınız kaldı? Hak, hukuk ve adalet herkes için lazım" ifadelerini kullandı.

Enginyurt, paylaşımında şu sözleri kaydetti:

"Herkes kendine yakışanı yapar. Ne demek? Eş dost, yakın akrabayı koruyup kollamak. Neymiş efendim! Liyakatı varmış. Hadi oradan hadsizler! AKP'den ne farkınız kaldı? Hak, hukuk ve adalet herkes için lazım."

Editör: Nigar Topcu