Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, yayınlanan bir sohbet videosunda Demokrat Partili Cemal Enginyurt'u hedef aldı.

Enginyurt'un "Ben Arap mıyım ya? Ben Türk oğlu Türk'üm." sözlerini hatırlatarak Cemal isminin Arapça kökenli olduğunu söyleyen Cübbeli Ahmet"Yahu senin adın bile Arapça, bende sana bundan sonra Güzellik Enginyurt diyeceğim" dedi.

Konunun sosyal medyada gündem olması ardından DP'li Cemal Enginyurt peş peşe paylaşımlar yaparak Cübbeli Ahmet Hoca ve savunucularına yönelik açıklamalarda bulundu.

Büyüklerinin kendisine verdiği isimden rahatsız olmadığını ve kendi oğluna Alptürk ismini verdiğini söyleyen Enginyurt Cübbeli Ahmet ve savunucularını Arap sevicilikle suçladı. Enginyurt açıklamasında son olarak "Cumhuriyeti sevenler" hitabıyla "Ateş olsalar cürmü kadar yer yakarlar. Bir olalım,İri olalım,Diri olalım" dedi.

NE OLMUŞTU?

İlk olarak 2021 yılında ortaya atılan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın "Günaydın demek cahiliye dönemi adetidir" diyerek günaydın yerine selamun aleyküm denmesi gerektiğini ifade ettiği yönündeki gerçek dışı haberleri bir kez daha gündeme getirdi. İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, Erbaş hakkında ortaya atılan bu iddianın gerçeği yansıtmadığını duyururken Demokrat Partili Cemal Enginyurt da Meclis kürsüsünde "Diyanet İşleri Başkanı'nız 'Günaydın demeyin' diyor. Ne diyeceğiz ya? Bunun neyinden rahatsız oldunuz? Ben Arap mıyım ya? Ben Türk oğlu Türk'üm." dedi.

Enginyurt'un sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar şu şeklide:

"Cübbelinin çocukları; İsmimin anlamının "güzellik" olduğu,aynı zamanda "yüz güzelliği "demektir. Arapça olduğu ve değiştirmem gerektiğini yazarak güya bir iş yaptıklarını sanıyorlar. "Güzellik" olması şereftir. Yeter ki, ahlaksız görüntülerde "ÇİRKİNLİK"olmasın Anladınız mı?

Ha bu arada Cemal ismini büyüklerim vermiş. Ben oğluma ALPTÜRK ismini verdim. Ve bana isim soran herkese TÜRK ismi öneriyorum

Günaydın dememizin neyinden rahatsız oldunuz? Hırsızlara neden sözünüz yok? Faize verilecek cevabınız bittimi? 6 yaşında ki çocukların evlenmsine,12 yaşında ki çocuklara tecavüz edilmesine ses etmeyen cübbeli"ÇİRKİNLER" Ağzınız salya saçarak saldırınca susacakmıyız. Hadi oradan

Arap sevicileri; Benim ismim Arapça ve "güzellik" demek. Bu durum beni zerre kadar rahatsız etmiyor. Fakat siz bu kadar Arap aşığı olduğunuza göre,Türkçe konuşmayı bırakın Arapça konuşun. Cübbeli Ahmet,haydi bir 10 dakika Arapça konuşda,senin çocuklar keyifle dinlesin. Ne dersin?

Cumhuriyeti sevenler! M.KEMAL ATATÜRK'ün yol arkadaşları. Türk düşmanlığı yapanları iyi tanıyalım. Bu hain ve alçaklara karşı bir olalım. Ne derler,ne yaparlar diye susmayalım. Ateş olsalar cürmü kadar yer yakarlar. Bir olalım,İri olalım,Diri olalım. Laik Cumhuriyeti koruyalım."

Editör: Nigar Topcu