Demokrat Parti (DP) Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Cemal Enginyurt, Sözcü Tv canlı yayınına konuk olarak gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Enginyurt, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'ın farklı kişiler olduğu yönünde ironi yaparak seçim öncesinde verilen sözleri hatırlattı. 

Ünlü astrolog Dinçer Güner sonbahar mevsiminde bizleri neler bekliyor açıkladı! Ünlü astrolog Dinçer Güner sonbahar mevsiminde bizleri neler bekliyor açıkladı!

Enginyurt konuya ilişkin değerlendirmesinde "Ülkenin yönetimi Recep Tayyip Erdoğan tarafından yönetilmiyor ki her bakan ayrı telden saz çalıyor. Cumhurbaşkanı hiçbir sözünde samimi değil. Mülakat kalkacak. en düşük memur maaşı 22 bin olacak aynısını emekli memura da vereceğim dedi. Seçim bitti, cumhurbaşkanlığı makamına oturdu, sözlerin hesabı sorulmasın diye devreye bakanları soktu. Maliye Bakanı Rasyonel politikaları uygulayacağız dedi ve hakikaten uyguluyor. Öyle bir uyguluyor ki milletin cebindeki akrebi bile aldılar." ifadelerini kullandı.