Zamlarla hayat pahalılığı gittikçe artarken alım gücü de ciddi seviyelere düştü. En düşük emekli maaşı 7 bin 500 TL alan emeklilerin geçim sıkıntısı ise katlanarak arttı.

Demokrat Parti (DP) İstanbul Milletvekili Cemal Enginyurt, her fırsatta emeklilere dikkat çekmeye devam ediyor. Enginyurt bu kez yazılı açıklama ile kalmayarak bir video yayınladı.

DP'li Enginyurt, emeklilerin 7 bin 500 lirayla geçinmesinin zorluğuna “Recep Tayyip Erdoğan’a çağrıda bulunuyorum; emeklilerimiz dünya çapında bir başarı göstermiş, en düşük emekli maaşı 7 bin 500 lirayla hayatını idame etmek zorunda kalmıştır yani yaşamamayı başarmaktadır. Nobel Ödülü emeklilere verilsin. sözleri ile dikkat çekti.

EMEKLİLERE NOBEL ÖDÜLÜ VERİLMELİDİR

Sosyal medya platformu Twitter hesabından paylaştığı videoya “7500 TL’ye geçinen emeklilere Nobel ödülü verilmelidir” notunu ekleyen Cemal Enginyurt'un açıklamaları şu şekilde:

“En düşük ev kirası 10 bin lira. Elektrik, su, doğalgaz faturası en az 3 bin lira. Simit yese, çay içse ayda 7 bin lira ödemesi gereken bir emekli 7 bin 500 lira maaşla geçiniyorsa bu emekliyi takdir etmek lazım. Bu emekliyi takdir etmek değil Nobel ödülüne aday göstermek lazım. Çünkü 7 bin 500 lira geçinmek büyük bir başarı demektir. Büyük bir başarı öyküsüdür. Bu öyküyü başaran da Türkiye Cumhuriyeti emeklileridir.  Ben Recep Tayyip Erdoğan’a çağrıda bulunuyorum; emeklilerimiz dünya çapında bir başarı göstermiş, en düşük emekli maaşı 7 bin 500 lirayla hayatını idame etmek zorunda kalmıştır yani yaşamamayı başarmaktadır. Nobel Ödülü emeklilere verilsin.”

Editör: Nigar Topcu