Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt, AK Parti'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımı ile gerçekleştirdiği Büyük İstanbul Mitingi'ne katılımı Mayıs seçimlerine katılımla karşılaştırarak hesap yaptı. Katılımın eksilmesini emeklilere verilen sözlerin tutulmamasına bağlayan Enginyurt "Reis durumun gerçekten kötü. Emekli 31 Mart'a hazır" dedi.

Enginyurt'un sosyal medya platformu Twitter'dan yaptığı açıklamalar şu şekilde:

"Erdoğan Büyüüük İstanbul mitinginde müjdeyi verdi: Erdoğan mitinge katılanların sayısını 650 bin olarak açıkladı. Erdoğan 'Biz burada 1,5 milyon kişiye alıştık ama bugün 650 bin kişi var' dedi.  Emekliye seyyanen zam mı dediniz? O ne ola ki? Bankalar promosyon veriyor dedi ya!

Meydana 650 bin kişi gelmişmiş... Yahu toplama çarpma bilmiyorsun anladık da. Gözün de mi görmüyor? Kaçla çarparsın çap, o meydanda 100 bin kişi yok. Bu sefer kötü gideceksin.

Emekli bu iktidarın umurunda değil. Kademe bu iktidarın gündeminde yok. Taşeronlar bu iktidarın aklına bile gelmiyor. Mülakatın kalkması hayal oldu. Bağkur tescili unutuldu. Kadınlar öldürülmeye devam ediyor. Gençler ülkeyi terkediyor. Saray yalan üstüne yalan konuşuyor.

Hani reisiniz emekliye seyyanen zam müjdesi verecekti? Onun tek derdi mitinge kaç kişi geldi o.

Erdoğan, İliç'teki maden faciasında 66 gün sonra bedeni bulunan işçinin ailesi ile görüştü Erdoğan, İliç'teki maden faciasında 66 gün sonra bedeni bulunan işçinin ailesi ile görüştü

Erdoğan diyor ki: Mayıs seçimlerinde Atatürk havaalanında 1.5 milyon kişi vardı. Şimdi ise 650 bin kişi var diyor. Hesap makinasına geçelim. 1.500 000 - 650 000 = 850 bin. Demek ki Mayıs'tan bu tarafa 850 bin eksiye düşmüşsünüz. Reis durumun gerçekten kötü. Emekli 31 Mart'a hazır."

Editör: Nigar Topcu