Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Türkiye’den İsrail ile olan ticaretinin sürdüğünü hatırlatarak "7 Ekim'den bu yana Türkiye'den İsrail'le 8 milyon TL değerinde dikenli tel ihracatı yapıldı. Müslümanlar Mescidi Aksa’ya girmesinler diye siyonist rejim Mescidi Aksanın etrafını Türkiye’den giden dikenli tellerle çeviriyor" açıklamasında bulunmuştu.

Erbakan’ın iktidara yönelik eleştirisi Habertürk yayınına taşındı. Erbakan’ın sözlerine tepki gösteren Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük, ilginç bir savunmada bulunarak "Şirketler (İsrail’e) tel satıyor, dikenli teli kendileri yapıyor" dedi. 


‘İSRAİL'E TEL SATILMASINI NORMAL KARŞILIYORUM’

Erbakan’ın Türkiye’nin İsrail’e dikenli tel satmasına yönelik eleştirilerini hedef alan Cem Küçük, şunları söyledi:

“Bu tel meselesi, böyle yorumlanmıyor. Ak Parti hükümet olarak İsrail’e tel mel satmıyor, devlet olarak satmıyor. Ama bunu satan bazı büyük holdingler, şirketler var. O da dikenli tel değil, bazı çelik teller satılıyor. Biz serbest piyasayız, özel teşebbüs var; burada kalkıp da insanlara ‘Şunu yap, bunu yap’ deme gibi şeyimiz yok. Devlet kendi tekelindeki şeyleri vermeyebilir… Bu şirketler (İsrail’e) tel satıyor, dikenli teli kendileri yapıyor. ABD, İran’la kavgalıyken İran’a el altından silah satmadı mı? Bu doğrudur anlamında söylemiyorum ama bu özel sektörün tel mel satmasına(…)”

Gelen, “İsrail’e tel satılmasını normal mi görüyorsun?” sorusuna yanıt veren Küçük, “Evet, normal görüyorum” dedi.

FATİH ERBAKAN NE DEMİŞTİ?

Ekrem İmamoğlu: İBB'nin borçlarını döviz cinsinden azalttık Ekrem İmamoğlu: İBB'nin borçlarını döviz cinsinden azalttık

YRP lideri Erbakan Erbakan, partisinin Karabük mitinginde şunları söylemişti: “Bırakın, Filistin’e gıda yardımı, insani yardımı ulaştırmayı, biz harıl harıl İsrail ile ticarete devam edip ihracatımızı devam ettirip İsrail’in Müslümanlar giremesin diye Mescid-i Aksa’nın etrafını çevirdiği dikenli telleri Türkiye’den, İsrail’e biz gönderiyoruz. Bunu demeye biz utanıyoruz. Filistin’in, Kudüs’ün Gazze’nin hamisi olan Osmanlı’nın torunları olan bizlere, Türkiye Cumhuriyeti devletine yakışıyor mu? 7 Ekim'den bu yana Türkiye'den İsrail'le 8 milyon TL değerinde dikenli tel ihracatı yapıldı. Müslümanlar Mescidi Aksa’ya girmesinler diye siyonist rejim Mescidi Aksanın etrafını Türkiye’den giden dikenli tellerle çeviriyor"

Editör: Nigar Topcu