Türkiye Gazetesi yazarı Cem Küçük, Özgür Özel ile görüşen gazeteci Taha Hüseyin Karagöz'i troll ilan eden sunucu Ece Üner'i fena yüklendi. Küçük, Üner için "Sahte sahte güler, iticiliğini ortaya çıkarırsın. Yeni bir trol türüsün Ece." dedi.

Üner'in çok konuşulan tepkisini "Yeteneksiz Bayan Ripley: Ece Üner" başlıklı yazısında değerlendiren Cem Küçük, "Çünkü hâlâ zayıfa vuruyorsun. “Bedel ödüyorum” demişsin ama hangi bedeli ödediğini hâlâ öğrenemedik." ifadelerine yer verdi.


İŞTE O YAZI

Ana akım medyadan çıktığınız anda da marjinal birine dönüşürsünüz. Ece Üner tam olarak böyle biri. Ana akımda haber sunarken "orta yolcu"ydu. Ahmet Kaya’nın Entel Maganda’da dediği gibi: “Konuşurken solcu, yaşarken karambolcu, oportünisme bulaşmış, tipik bir orta yolcu.”
 
Suya sabuna dokunmuyordu. Sıkıştığında Atatürk’e sarılıp işin içinden çıkıyordu. En güçlülere vuramadığı için zayıf kişileri kendine hedef seçiyordu. 
 
Sonra ana akımda kadın programı sundu. Ağlayamadığı ve sahte kişilik olduğu için programı tutmadı. Numara yaptığı her hâlinden belliydi. 
 
Şimdi muhalif kanallar içinde muhalifleri en iyi afyonlayan kanalda yeni bir trol türü olarak boy verdi. Olmuyor Ece Üner! O kadar vasat ve düşük profilsin ki, ayakta kalmak için trol gibi davranmak zorunda hissediyorsun. Zamanında İsmail Saymaz Hürriyet’te çalışırken ona, “Buradan sonra gideceğin yer Halk TV ve Sözcü gazetesi” demiştim. Nitekim öyle oldu. Senin kariyerin zaten olmayacak Ece. Çünkü hâlâ zayıfa vuruyorsun. “Bedel ödüyorum” demişsin ama hangi bedeli ödediğini hâlâ öğrenemedik.
 
Bazen hükûmet medyasına çakmaya çalışıyorsun ama unutma kocan Deniz Bayramoğlu da hükûmet kanalında çalışıyor. Bazen hükûmet yanlısı gazeteciler diyerek galiba kocanı kastediyorsun. Deniz iyi arkadaştır. Senin gibi ana akımdan giderse delirmez... 
 
YENİ BİR TROL TÜRÜSÜN ECE 

Toplumsal olaylarda her şeyi dramatize etmek seni itibarlı biri yapmıyor. Çünkü sunumun çok itici. Metin Akpınar’ın çocuklarını yok saymasına ağzını açmazsın. CHP’li belediyelerin eşi dostu kayırmasına sesin çıkmaz. DEM’li belediyelerin PKK desteğini görmezsin. Uğur Dündar’ın karşısında iki büklüm oturursun. Sahte sahte güler, iticiliğini ortaya çıkarırsın. Yeni bir trol türüsün Ece. Muhtemelen birkaç yıl sonra da olmayacaksın. Gerçi şimdiki yerinde olsan ne olur olmasan ne olur. Yeteneksiz Bayan Ripley’sin. 

NE OLMUŞTU!

Sözcü TV sunucusu Ece Üner'in "Özgür Özel ve Taha Hüseyin Karagöz" görüşmesini eleştiren yorumu sosyal medyaya damga vurdu.

Üner, "Hiç kimsenin kalemşörü değiliz. Bizim gibi insanlar paradan puldan çakarlı araçtan vazgeçip hakikati kamuoyuna haykırmaya çalışan insanlar bedel ödüyorsa bu troller yüzünden" dedi.

Üner ayrıca Karagöz için "Atatürk’e hakaret etmiş bir şahıstır, ayrıca gazeteci değildir" ifadesini kullanmıştı.

Yavuz Ağıralioğlu'ndan gündemi sarsacak açıklama: Bugün seçim olsa CHP belediyelerin yarısını kaybeder Yavuz Ağıralioğlu'ndan gündemi sarsacak açıklama: Bugün seçim olsa CHP belediyelerin yarısını kaybeder

Editör: Gülşah Yıldız