Münevver Karabulut’u öldürdüğü gerekçesiyle, Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı’nca 18 Kasım 2011’de 24 yıl hapis cezasına çarptırılan ve kaldığı ceza evinde 10 Ekim 2014’te intihar eden Cem Garipoğlu’nun ölümüyle ilgili yeni kararlar alındı.

MEZAR AÇILMA TALEBİ

Alınan kararda, Karabulut ailesi, Garipoğlu’nun mezarının açılmasını ve tüm tartışmalara son noktanın koyulmasını istedi. Adalet Bakanlığı ve savcılık tarafından reddedilen talep, Garipoğlu ailesi tarafından tekrar yenilenerek, gerçeklerin ortaya çıkması istendi.

OTOPSİ GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

Sabah’ın haberine göre, en son gelişmede başsavcılık, Adli Tıp Kurumu’ndan Garipoğlu’nun otopsi görüntülerini talep etti. Savcılığa gelen 12 Kasım 2014 yılına ait otopsi görüntüleri, bilirkişi tarafından incelenerek rapor haline getirildi ve soruşturma dosyasına sunuldu. Otopsi görüntüleri ortaya çıkan Cem Garipoğlu’nun yüzü net bir şekilde görünürken, sağ ve sol el parmaklarında morarmalar da gözlendi.

Yavuz Ağıralioğlu'ndan gündemi sarsacak açıklama: Bugün seçim olsa CHP belediyelerin yarısını kaybeder Yavuz Ağıralioğlu'ndan gündemi sarsacak açıklama: Bugün seçim olsa CHP belediyelerin yarısını kaybeder

SAVCILIK NE KARAR VERECEK ?

Karabulut ailesi, avukatları arayıcılığıyla Garipoğlu'nun mezarında fethi kabir işlemi yapılması talebini yinelerken, eğer mezardaki beden Cem Garipoğlu’na ait değilse, tüm sorumlulara kamu davası açılacağı talebinde bulunuldu. Gözler savcılığın vereceği kararda.

Cem Garipoglu Nun Otopsi Goruntuleri

17 yaşındaki lise öğrencisi Münevver Karabulut, İstanbul Bahçeşehir’de bir villada 3 Mart 2009 günü, erkek arkadaşı Cem Garipoğlu tarafından vahşice öldürüldü. Karabulut’un cansız bedeni Etiler'de bir çöp konteynerinde bulunmuştu.