Candaş Tolga Işık Afet Bakanlığı'yla ilgili olay sözler! Siz kimi kandırıyorsunuz?

Kahramanmaraş ve Hatay'daki yıkıcı depremler sonrasında Türkiye adeta felaketi yaşıyor. Medyada ise en çok tartışılan konulardan biri olan yeni kurulacak Afet Bakanlığı.. Konuyla ilgili Candaş Tolga Işık'tan sert eleştiriler geldi..

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kahramanmaraş merkezli 11 ili yıkan, 43 binden fazla kişinin hayatını kaybetmesine 100 binden fazla kişinin yaralanmasına neden olan felaket sonrası Türkiye'de deprem gerçeği tekrar gündemde. 43 binin üzerinde kayıp, yüz binin üzerinde yaralı ve on binlerce yerle bir olmuş bina sonrası tartışmalarda devam ediyor. 

Yeni afetler için önlemler almaya hazırlanan AK Parti'de, Afet Bakanlığı ile Deprem Bilim Kurulu'nun hayata geçirilmesi gündeme gelmişti. tv100 ekranlarında Afet Bakanlığının kurulmasıyla ilgili açıklama yapan Candaş Tolga Işık'tan sert eleştiriler geldi. Candaş Tolga Işık "Afet Bakanlığı falan filan kimi kandırıyorsunuz. O bakanlıkta, bir yıl sonra ne olacağını biliyorsunuz. Tarım Bakanı arayıp diyecek ki 'Sayın Bakanım bizim bilmem ne il başkanımız var onun bir tanıdığı var. Orayı bir açalım orayı. Enerji Bakanı diyecek ki bizim bir müteahhit arkadaş var. Orayı yapıya açalım. Bunun hepsini biliyoruz. Çare bu değil. Çare siyasette değil Millette. İnsanların bundan rahatsız olabileceği bir duruma gelmeli Türkiye." açıklaması yaptı..

 

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN