CHP Grup Başkanı ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, düzenlediği basın toplantısında "Genel Başkan" adayı olduğunu resmen açıkladı.

"Genel Başkan" adayı olduğunu açıklayan bir diğer isim de  Örsan Öymen oldu.

İki ismin adaylıklarını açıklamalarının ardından CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da bir açıklama yaptı.

"Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandırma inancıyla Genel Başkanlık yarışında 'ben de varım' diyerek adaylığını açıklayan Sn. Özgür Özel ve Sn. Örsan Öymen’i kutluyor başarılar diliyorum." diyen Kaftancıoğlu, kazananın CHP ve 85 milyon olacağını kaydetti.

Canan Kaftancıoğlu'nun X adlı sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:

Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandırma inancıyla Genel Başkanlık yarışında “ben de varım” diyerek adaylığını açıklayan Sn. Özgür Özel ve Sn. Örsan Öymen’i kutluyor, başarılar diliyorum.

Demokratik yarışların eşit koşullarda olabilmesinin önünü açan Genel Başkan'ımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’na teşekkür ediyorum. Biliyoruz ki demokrasi cümle içinde geçirildiğinde değil içselleştirildiğinde, hissedildiğinde ve tutumlarımıza yansıdığında anlamlı oluyor.

İYİ Parti Sözcüsü Zorlu'dan Meral Akşener'in sağlık durumuna ilişkin açıklama İYİ Parti Sözcüsü Zorlu'dan Meral Akşener'in sağlık durumuna ilişkin açıklama

Demokrasinin yaşandığı ve yaşatıldığı, demokratik yarışların teşvik edilmiş olduğu ortamların kaybedeni olmayacağı gibi kazananı CHP ve 85 milyon olacaktır.