Cumhurbaşkanlığı seçimlerine dair farklı senaryolar paylaşılırken muhalefet kanadında Memleket Partisi lideri Muharrem İnce'nin oyları böleceğine dair tedirginlik devam ediyor. Çoklu adaylık sisteminde Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan'ın ikinci tura kalma ihtimali konuşulurken bir değerlendirme de CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'ndan geldi.

Kaftancıoğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda 'İddialı söz söylemeyi sevmem ancak iddialı işler yapmaktan da çekinmem. Bu bakışla, iddiadan ziyade gerçekçi bir tespit yapmak isterim' diyerek seçimin 1'inci turda Millet İttifakı lehine sonuçlanacağını söyledi.

Kaftancıoğlu'nun sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı paylaşım şöyle:

'İddialı söz söylemeyi sevmem ancak iddialı işler yapmaktan da çekinmem. Bu bakışla, iddiadan ziyade gerçekçi bir tespit yapmak isterim. Seçim 1'inci turda bitebilir ve göreceksiniz bitecek. İktidardaki kötülük ne yaparsa yapsın bu sonucu değiştiremez, değiştiremeyecek. Çünkü halkın çoğunluğu bunu istiyor ve kim ne söylerse söylesin sonuç değişmeyecek. İnanıyoruz, sadece çalışalım yeter. Kesin bilgi, yayabilirsiniz.'