Vekil maaşlarını yetersiz bulan AK Parti'li Lütfi Bayraktar'ın bir maaş aldığı ortaya çıktı Vekil maaşlarını yetersiz bulan AK Parti'li Lütfi Bayraktar'ın bir maaş aldığı ortaya çıktı

Gazeteci Can Dündar, Alman radyosu Cosmo'da, CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun Türk Silahlı Kuvvetleri hakkında söylediği sözlerden sonra onu hedef alan söylemlerde bulunan Recep Tayyip Erdoğan'a ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 1992'de Rize'de Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Güneydoğu politikasını eleştirdiğini hatırlatan Can Dündar, "Şimdi Tanrıkulu, 30 yıl önceki Erdoğan'ın pozisyonunda." dedi.

Dündar, şöyle devam etti: "Erdoğan şimdi 'Tanrıkulu, dünyanın en mert ordusuna dil uzatmanın cezasını çekecek.' diyor. Sanki daha önce, aynı konuda o orduyu eleştiren kendisi değilmiş gibi."

Tanrıkulu'nun 30 yıldır aynı noktada durduğunu belirten Dündar, "Tanrıkulu, askeri çözüme karşı barışı, insan haklarını, demokrasiyi savunuyor. Geçen 30 yılda değişen; Erdoğan ve kontrolünü eline geçirdiği Türk Silahlı Kuvvetleri... Yarın komutanlar, Erdoğan'a müdahale ederse ya da Erdoğan, komutanları haksız yere hapsederse onları savunan yine Sezgin Tanrıkulu olacaktır." ifadelerini kullandı.