İYİ Parti kanadından ise çeşitli açıklamalar yapıldı.

Gazeteci Can Dündar, Özgürüz adlı YouTube kanalında gazeteci Altan Sancar ile tüm haftayı kapsayan gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

"BAHÇELİ İÇİN ZAFER OLUR"

İmamoğlu'ndan ilçe başkanını azarlaması hakkında: Hata yapanları... İmamoğlu'ndan ilçe başkanını azarlaması hakkında: Hata yapanları...

Can Dündar, "Meral Akşener bu saatten sonra çıkıp 'Biz özümüze dönüyoruz, küçüleceğiz. Tekrar MHP'nin tabanına döneceğiz. Merkezde işi beceremedik. Aradığımızı bulamadık. Zaten ne dediğimiz belli değildi.' diyecekse bundan büyük kitlelerin heyecana kapılıp 'Yaşasın Meral Akşener özüne döndü.' diye büyük yollara döküleceğini zannetmiyorum. burada olsa olsa Devlet Bahçeli için zafer olur." dedi.

"MERKEZDE BİR BOŞLUK VAR"

Şu anda merkezde bir boşluk olduğunu söyleyen Can Dündar, bu noktada CHP'ye şans doğacağını söyledi. Dündar, "Çünkü CHP bir miktar tabanını İYİ Parti'ye kaptırmıştı. Oraya doğru bir yönelim olduğu anlaşılıyordu. Şimdi İYİ Parti eğer CHP'yle bağlarını tamamen kesip bu yöne gidecekse, dünyadaki genel akışta olduğu gibi sağa doğru kıracaksa, daha da radikalleşecekse söyleminde, merkeze dair iddialarından vazgeçecekse CHP biraz aklını kullanabilirse kaybettiği tabanını geri kazanır ve o merkezdeki boşluğu doldurur." diye konuştu.

"ORTADA İTTİFAK YOKMUŞ MEĞER"

Muhalefetin mevcut durumuna eleştirilerde bulunan Can Dündar, Millet İttifakı'nın bir ruhlar topluluğu olduğunu söyledi. Dündar, şöyle devam etti:

"Kamuoyu yoklamasını görenler görmüştür. Ortada ne DEVA var, ne Memleket var, ne Saadet var. Yani biz Millet İttifakı diye bir ruhlar koalisyonundan bahsediyormuşuz. Ortada bir şey yokmuş meğer. İlk fiskede darmadağın oldular. Yani buradan bir iktidar çıksaydı ne olurdu hakikaten merak ediyorum."