Gezi davasından tutuklu bulunan Türkiye İşçi Partisi (TİP) Hatay Milletvekili Can Atalay, avukatları aracılığıyla Twitter hesabından Hatay’da zeytinlik alanların imara açılmasına ilişkin açıklama yaptı.

Atalay, Hatay’da imara açılan zeytinlik alanlarıyla ilgili, "Sebep olduğunuz yıkımdan daha fazlasını yapmayın Hatay'dan elinizi çekin" dedi. 

Atalay, şunları kaydetti:

“Hatay hala depremin yıkıcı sonuçlarını en sert şekilde yaşıyor. Bu süreçte Hataylı hemşerilerimin yanında olamamanın büyük üzüntüsünü yaşıyorum. Hatay bugün depremin sonuçları ile mücadele ederken bir yandan da imar aflarının mimarı bakanın uygulamalarıyla varlıklarının yağmalanmaması için mücadele ediyor.

Bağdat Caddesi'nde ip bikiniyle geziyordu! Melisa Aydınalp gözaltına alındı Bağdat Caddesi'nde ip bikiniyle geziyordu! Melisa Aydınalp gözaltına alındı

Hatay'daki zeytinlik alanlar, torba yasaya koyduğunuz maddelerle yok edilemez. Anayasanın koruduğu bu alanlar Hatay'ın doğal varlığıdır, geçim kaynağıdır. Sebep olduğunuz yıkımdan daha fazlasını yapmayın Hatay'dan elinizi çekin. Kolluk Hataylılara şiddete son versin.”