Can Ataklı, 'Tam 20 yıl boyunca gerçek gazetecileri itip kakan bir iktidar sırf seçime giderken göz boyamak için nasıl seçildiklerini bilmediğimiz bu gazetecileri meze olarak kullanacaktır. Kendi adıma, davet edilsem de asla gitmezdim. Bu listede olup da davete gidenleri de onursuz sayardım' ifadelerini kullandı.

Ataklı'nın yazısının ilgili bölümü şöyle:

'İktidar tam 20 yıl boyunca kendinden olmayan her kişi ve kesimi ayrıştırdı. Gazetecileri 'Bizden ve bizden değil' diye ayırdı. Zamanında Akit ve Yeni Şafak isimli iki renkli kağıt tomarı, sadece Genelkurmay'a sokulmadığı için ortalığı birbirine katarlardı. Sonra bin beterini kendileri yaptı. Şimdi ne olduysa olmuş, muhalif olarak bilinen bazı isimler seçilmiş ve Erdoğan'ın yarın yapacağı toplantıya davet edilmiş.

20 yıl gazeteci yerine konulmayan, itilip kakılan bu isimlerden bazıları 'Biz gazeteciyiz, her yere gideriz' diyerek bu davete katılacaklarını söylemişler. Yarın kimin gidip kimin gitmediğini göreceğiz Ama şunu söylemek istiyorum: Tam 20 yıl boyunca gerçek gazetecileri itip kakan bir iktidar sırf seçime giderken göz boyamak için nasıl seçildiklerini bilmediğimiz bu gazetecileri meze olarak kullanacaktır. Kendi adıma, davet edilsem de asla gitmezdim. Bu listede olup da davete gidenleri de onursuz sayardım.'