Adana'nın Kozan ilçesindeki Ahmet Yesevi Camii'nde yaşanan istismar skandalı, korkunç detaylarıyla gündemde. Mağdur Ç.K, camii imamı M.A'nın 11 yıl boyunca kendisini istismar ettiğini açıkladı. İfadeye göre, M.A, masaj bahanesiyle mağduru imam odasına götürerek tacizde bulundu.

ODASINDA TECAVÜZ ETTİ

Sözcü’de yer alan habere göre, Ç.K, yıllarca süren istismarın imam odasında gerçekleştiğini belirterek, "Beni 'Seni kameraya çektim. Her gün buraya gelmezsen bu videoyu yayarım' diyerek tehdit etti. Ben de korktuğum için her gün sabah 9'dan yatsı namazına kadar camiide oluyordum" dedi.

AK Partili Şebnem Bursalı'nın ıstakoz paylaşımına kendi partisinden tepki yağdı! AK Partili Şebnem Bursalı'nın ıstakoz paylaşımına kendi partisinden tepki yağdı!

11 YIL BOYUNCA DEVAM ETTİ

Yıllarca camii imamı M.A. tarafından istismara uğradığını anlatan Ç.K, imamın kendisine "Seni seviyorum, canımsın" dediğini aktarırken, istismarın her salı ve cumartesi günleri yatsı namazından sonra yaşandığını belirtti. Ayrıca, Ç.K ifadesinde, imam M.A.'nın masaj yaparken cinsel içerikli filmler açıp izlettirdiğini de dile getirdi.

REZİL OLMAKTAN KORKTUĞUM İÇİN HER ŞEYİ YAPIYORDUM

İlk istismar olayı yaşandığında 9 yaşında olduğunu anlatan Ç.K, imam M.A’ya istemediğini defalarca söylediğini fakat “Görüntülerini yayar seni rezil ederim” tehdidi nedeniyle korkttuğunu anlattı. Her cinsel istismar olayından sonra odanın temizliğini kendisinin yaptığını anlatan Ç.K, “Rezil olmaktan korktuğum için her şeyi yapıyordum” dediği ifadesinde, imam M.A’nın istismarının ardından kendisinden “Gücüm yerine gelsin” diyerek kola ve baklava istediğini belirtti.

UTANMAZ İMAM ÖNCE İNKAR ETTİ, SONRA ÖZÜR DİLEDİ

Aile fertleri olayı öğrendikten sonra, istismar sanığı imam M.A'nın çağrıldığını ifade eden Ç.K “Önce yaptıklarını inkar etti sonra kabul etti. Yakınlarım, benden uzak durmasını istedi” dedi.

Olayın ortaya çıkmasının ardından imam M.A’nın babasıyla görüşmek için evlerine geldiğini anlatan Ç.K, babasına, “Biz bu çocuğa sahip çıkıyorduk” dediğini söyledi.

Editör: Mert Kaan Taş