Meral Akşener'in Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşmenin yankıları devam ediyor. Görüşmenin içeriğinin açıklanmaması spekülasyonları beraberinde getirdi. Hürriyet yazarı Hande Fırat, bugünkü yazısında Akşener'in gelecekteki planlarına dair çarpıcı bir duyum paylaştı.

"Anayasa yapım sürecinde sahnede görmek sürpriz olmasın"

Fırat, Akşener'in uzun bir süredir Erdoğan ve Bahçeli ile sorunlu diyaloglarının sona erdiğine dikkat çekti. Her iki liderin de Akşener’in partinin başında kalmasını istediğini belirtti. "Anayasa yapım sürecinde Akşener’i de sahnede görmek kimseye sürpriz olmasın" ifadelerini kullandı.

Aydın Didim'de yangına müdahale eden uçak Bafa Gölü'ne düştü Aydın Didim'de yangına müdahale eden uçak Bafa Gölü'ne düştü

"Cinnah Caddesi'nde ofis"

Fırat, Akşener'in partisine kırgın olduğunu ve milli birlik gerektiren konularda aktif rol alabileceğini savundu. "Sistemin eksiklerinin giderilmesinde, anayasa yapım sürecinde Akşener’i de sahnede görmek kimseye sürpriz olmasın. Benim duyduğum, eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Mustafa Kemal Mahallesi’nde tuttuğu ofis gibi, Akşener de Ankara’da Cinnah Caddesi’nde bir ofis kurarak, çalışmalarını oradan sürdürmeyi planlıyor. Önümüzdeki günler neler getirecek göreceğiz." ifadelerine yer verdi.

Editör: Nigar Topcu