Beştepe'de sürpriz görüşme: Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Devlet Bahçeli bir araya geldi Beştepe'de sürpriz görüşme: Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Devlet Bahçeli bir araya geldi

Hacı Yakışıklı, tv100 ekranlarında kulis bilgisini paylaşarak 2019 yılında gerçekleşen yerel seçimde iki kişiye İYİ Parti'nin teklif götürdüğünü iddia etti. Yakışıklı, geçtiğimiz yerel seçimde Ankara'nın İYİ Parti'de İstanbul'un ise CHP'de olacağını ancak Mansur Yavaş'ın denklemi bozduğunu ifade etti.

Programda İYİ Parti ile ilgili kulis bilgilerini paylaşan Hacı Yakışıklı, şunları söyledi:

"Mansur Yavaş henüz Ankara’da aday değilken yerel seçimlerde Mansur Yavaş’ın İYİ Parti’yi değil de CHP’yi tercih edeceğine dönük sinyaller gelmeye başladığında Sayın Akşener’in İYİ Parti adına yetkilendirdiği isim 2 kişiye teklif götürüyor ve 2019 yılında Mansur Yavaş dışındaki başka partilerden 2 kişiye İYİ Parti’nin teklifi oluyor. Ancak önemli isimler ve İYİ Parti ile yürüyebilecek isimler teklif edilirken şu ifade kullanılıyor: ‘İYİ Parti’nin adayı olun İYİ Parti burada aday gösterdiği zaman CHP aday göstermeyecek’. Yani İYİ Parti'nin beklentisi İstanbul’da CHP'nin aday çıkarması, Ankara’da ise İYİ Parti'nin aday çıkarmasıydı. Ancak Mansur Yavaş İYİ Parti'ye sıcak bakmayınca İYİ Parti 2 başka isme teklif götürüyor ve bu esnada CHP devreye giriyor. Mansur Yavaş ismi de ön plana çıkınca İYİ Parti, Ankara’yı da CHP'ye bırakmak zorunda kalıyor."