Halil Koç başkanlığındaki HSK 1. Dairesi kararnameye ilişkin bugünkü çalışmalarını tamamlanırken kararname ile deprem bölgesindeki illere yeni başsavcıların görevlendirilmesi bekleniyor. HSK 1. Dairesi’nin yarın yapacağı son toplantının ardından kararnamenin yayımlanması bekleniyor.

Ekran Haber’in haberine göre Gaziantep ve Diyarbakır Başsavcıları değişmeyecek. Ama Malatya, Hatay ve Kahramanmaraş illerinde yeni başsavcılar görevlendirilecek. 

DEPREM BÖLGELERİNDEKİ BAŞSAVCILARA YENİ GÖREVLENDİRME

Ahmet Ercan’dan kritik uyarı! O il 7.5 büyüklüğündeki depremden etkilenecek Ahmet Ercan’dan kritik uyarı! O il 7.5 büyüklüğündeki depremden etkilenecek

Yarın açıklanması beklenen kararname ile deprem bölgesinde yer alan illerin başsavcılarılarının önemli bir kısmının değişmesi bekleniyor. Deprem soruşturmaları esnasında mağduriyetlerine rağmen özveri ile çalışmalarına devam eden bu illerin başsavcıları önemli illere görevlendiriliyor.

BECAYİŞ DEĞİŞİMLERİ DE SÖZ KONUSU

Gaziantep ve Diyarbakır Başsavcıları değişmeyecek. Ama Malatya, Hatay ve Kahramanmaraş illerinde yeni başsavcılar görevlendirilecek. Bu kapsamda bazı iller arasında becayiş diye tabir edilen değişimler de yaşanabileceği ifade ediliyor.

YENİ BAŞSAVCILAR BELLİ OLDU

Ekran Haber’in edindiği bilgilere göre, kendisi de bir deprem mağduru olan Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman’a Trabzon Cumhuriyet Başsavcısı oluyor. Trabzon Başsavcısı Ahmet Çelikkol ise Ataman’ın yerine geliyor. Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcısı Sedat Çelik’in ise Samsun Cumhuriyet Başsavcısı olacağı ifade ediliyor.

Halil Koç başkanlığındaki HSK 1. Dairesi’nin kararnamesinin yarın yayımlanması bekleniyor.