2024 seçimlerine doğru süreç kısalırken partilerin belediye başkan adayları dabelli olmaya başladı. Ak Parti'nin yerel seçim hazırlıklarında ise İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için muhtemel adaylar önemli yer tutuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis ile görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis ile görüştü

Cumhuriyet'ten Selda Güneysu'nun haberine göre; İstanbul için AK Parti'nin eski TOKİ Başkanı ve Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan'ı düşündüğü belirtiliyor. Bu seçimde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun karşısına "Karadenizli bir aday" olarak çıkmayı planlıyorlar.

Ankara'da Mansur Yavaş'a karşı ise farklı isimler ön plana çıkıyor. Bunlardan biri, eski Altındağ Belediye Başkanı ve son olarak Tarım ve Orman Bakan Yardımcılığı görevine atanmış olan Veysel Tiryaki. Diğer bir isim ise yıllarca Keçiören Belediye Başkanlığı görevini yürütmüş ve bu dönemde de aynı görevde bulunan Turgut Altınok.