Bomba İddia! İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu partiden istifa mı edecek?

İYİ Parti İstanbul milletvekili Yavuz Ağıralioğlu hakkında bomba bir iddia ortaya atıldı. Ağıralioğlu'nun Pazartesi ya da Salı açıklama yapacağını söylemesinin ardından istifa edip etmeyeceği merak ediliyor.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İYİ Parti İstanbul milletvekili Yavuz Ağıralioğlu'nun isitfaya hazırlandığı belirtiliyor. Bugün toplanan İyi Parti meclis grup toplantısı öncesi gazetecilere konuşan Yavuz Ağıralioğlu, Akşener’in masadan ayrılıp döndüğü süreci hatırlatarak “25 yılda yemediğimiz küfürleri 3 günde yedik. Bizden bir özür dileyen oldu mu? Hayır. Yaşananları telafi eden oldu mu? Hayır. Sonra da çıkıp istişareden, müzakereden söz ediyorlar. Bunu kabul etmemiz söz konusu değil” dedi.

İYİ PARTİ'DEN İSTİFA MI EDECEK?

"İyi Parti’den istifa edecek mi?" sorusu yöneltilen Yavuz Ağıralioğlu, “Pazartesi ya da Salı açıklama yapacağım. Ben şimdi milletvekili adaylığıyla ilgilenmiyorum. Millete verdiğimiz sözleri yerine getirmeye çalışıyorum” cevabı verdi. İyi Partili isimler ise Ağıralioğlu’nun istifasıyla ilgili, “Kendi kararı olacaktır ama o istifa etmektense mücadeleyi tercih eder” dedi.

AKŞENER İLE GÖRÜŞTÜ

Yavuz Ağıralioğlu'nun, İyi Parti lideri Meral Akşener’le görüşerek kriz döneminde CHP cephesinden İyi Parti’ye yöneltilen eleştirilerden duyduğu rahatsızlığı dile getirdiği öğrenildi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığının Altılı Masa’ya dayatıldığına inanan Yavuz Ağıralioğlu'nun CHP’nin “istişare ve müzakere” ilkelerini çiğnediğini, böyle yaparak da AK Parti’ye benzediğini söylemiş. Ağıralioğlu, İyi Parti’de CHP’ye duyulan öfkeyi “Dayatmaları doğru bulmuyoruz” sözleriyle özetledi.

Yavuz Ağıralioğlu ile bir telefon görüşmesi gerçekleştiren CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova "Kendisini aradım, öğrendim ki sağ ayağında bir burkulma olmuş. 'Ne yapacaksınız?' diye sorduğumda esprili yanıt aldım. 'Sağ ayağıma basamıyorum ama sol ayağıma yaslanarak yürüyorum. Bu durumdan rahatsızım. En kısa zamanda sağımı tedavi edip güçlü şekilde ayağa kalkacağım' dedi" ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN