Bomba Altılı Masa Kulisi! İşte Meral Akşener'in masaya getirdiği isim

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, elindeki kulis bilgilerini paylaşarak İYİ Parti lideri Meral Akşener'in 13. Cumhurbaşkanı adaylığına Kemal Kılıçdaroğlu yerine Ekrem İmamoğlu'nun seçilmesi için anket sonuçlarını masaya taşıdığını ifade etti.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Bugün Altılı masa 12. kez toplanarak "13. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ortak Cumhurbaşkanı adayımız ve geçiş süreci yol haritası konusunda ortak bir anlayışa ulaşmış bulunuyoruz." ifadeleriyle adayın bir sonraki görüşmede netleşeceğini açıklamıştı.

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığını istemediğini gündeme getirdi. Sarıkaya, “Akşener İmamoğlu adını masaya getirmiş ve adına yaptırdığı anketleri göstermiş.” ifadeleriyle elindeki kulis bilgilerini paylaştı. 

Sarıkaya, Altılı Masa'nın toplantısından önce de yazısında Meral Akşener'in CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığına karşı çıktığını söylemişti.

Yazının ilgili kısmı şöyle:

"İYİ Parti, bir süredir lideri Meral Akşener’in de altını çizdiği gibi “kazanacak aday” mottosu üzerinden CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun adaylığına karşı duruyor.

Bunun yerine iki büyükşehir belediye başkanı Ekrem İmamoğlu veya Mansur Yavaş üzerinde yoğunlaşıyor; özellikle de İmamoğlu’nu tercihi olarak sunuyor."

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN