Bolu Belediye Başkanı Özcan: Bolu depreme birçok şehirden daha hazırlıklı

Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve 10 ilde de büyük kayıplar yaşanan depremin ardından Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, depremden etkilenen 10 ile ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaretin ardından Bolu'ya dönen Özcan, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve 10 ilde ağır hasara neden olan depremin ardından Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan depremden etkilenen bütün illeri gezdi. Tanju Özcan, bölgedeki illeri gezmesinin ardından Bolu'ya geri döndü. Özcan Bolu'da basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bolu depreme karşı hazırlıklı

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, “Şunu memnuniyetle söyleyebilirim Bolu birçok şehre göre depreme daha hazırlıklı. Şu anda Bolu'daki binaların yüzde 70’inden fazlasının 1998 yönetmeliği, 2007 yönetmeliği ve 2018 yönetmeliğinden sonra yapıldığını memnuniyetle söylerim. Yani şunu açık olarak söylüyorum. O deprem burada olsaydı hasar oluşturur muydu? Oluştururdu. Ama bir Kahramanmaraş kadar bir Hatay kadar hasar oluşturmazdı. Hani nüfusa göre o kadar çok vefat olmazdı. Bunu rahatlıkla söylüyorum. Hiç olmazdı falan demiyorum. Böyle bir iddiam yok” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN