Bodrum'daki devasa araziyi Bakan Varank'ın kuzeni aldı! Ablası da Bakan Yardımcısı çıktı

Bodrum'daki 180 bin metrekarelik arazinin ihalesini alan Sedat Varank'ın devlette, kuzeni olan Sanayi Bakanı Mustafa Varank'tan daha yakın akrabası çıktı. Ablası Fatma Varank'ın araziyi satan Çevre Bakanlığı'nda Bakan Yardımcısı olduğu görüldü.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Bodrum'da deniz manzaralı 180 bin metrekare büyüklüğündeki arazi için düzenlenen ihaleyi Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın kuzeninin şirketi kazanmıştı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın iştiraki olan ve kazancının 4 milyar 61 milyon lira olacağı belirtilen Emlak Konut, ihaleyi Cevahir Taahhüt İnşaat ile HB Grup İnşaat ortaklığına vermişti. Şirketlerin bu İhaleden en az 6 milyar lira kâr elde edeceği öğrenilmişti.

Sözcü'de yer alan habere göre; ihaleyi alan HB firmasının ortağı Sedat Varank ile Bakanlık'ta iki numaralı koltukta oturan Fatma Varank ise abla-kardeş çıktı.

Bakan Yardımcısı Fatma Varank, 1994-2001 arasında İBB'de KİPTAŞ firmasında çalıştı, daha sonra Emlak Konut'ta Müdür Yardımcısı oldu. Mekansal Planlama Genel Müdür Yardımcılığına getirilen Varank, Haziran 2015 seçimlerinde AKP'den İstanbul Milletvekili adayı oldu ancak seçilemedi. Yeniden bürokrasiye döndü. Bu defa Müsteşar Yardımcılığına yükseldi. 2018 seçimlerinden sonra ise Bakan Yardımcısı oldu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN